Bëhu pjesë e Wolves Summit Vienna me startup-in tënd në datat 20 - 21 tetor - Business Magazine Albania

Bëhu pjesë e Wolves Summit Vienna me startup-in tënd në datat 20 – 21 tetor

Wolves Summit Vienna

Për herë të parë miqtë tanë nga Wolves Summit po e sjellin eventin në një qytet të ri!

Wolves Summit do të zhvillohet në Vjenë, Austri në datat 20 dhe 21 tetor të këtij viti. Ky edicion hibrid ka të bëjë me lidhjen e talenteve, teknologjisë dhe inovacionit rajonal të Evropës Qendrore & Lindore në nivel ndërkombëtar.

Merr biletën tënde Këtu.

Çfarë përfshin Wolves Summit Vienna?

Prezantimet kryesore. Me liderë të mendimit mbi 10+ tema, të kuruara me kujdes në teknologjinë e klimës, fintech, të ardhmen e punës, deeptech dhe teknologjitë më të fundit transformuese.

Networking i pakufizuar. Lidhuni me startup-et dhe investitorët në të gjithë Evropën.

Ekspozita e startup-ve të EQL. Wolves Summit është në kërkim të startup-eve dhe scaleup-ve më të mira në të gjithë EQL për të shfaqur teknologjinë e tyre drejtpërdrejt në Vjenë përpara qindra investitorëve dhe partnerëve të korporatës.

Evente & Workshope të ndryshme. Do të ketë një gamë të gjerë ngjarjesh nga workshop-et dhe tryezat e rrumbullakëta deri te mbrëmjet e investitorëve.

Mos bëni plane të tjera për datat 20-21 tetor dhe përfitoni nga oferta verore.

Merr biletën tënde Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0