Starton në Tetor projekti: “Biznese të udhëhequra nga vlerat”


Në datat 21,22. 23 dhe 24 Tetor nga ora 17:00 – 21:00, në ambientet e Urban Roots do të zhvillohet faza e parë e projektit “Biznese të udhëhequra nga vlerat”.

Ky është një projekt që synon t’ju pajisë juve me aftësi për të nisur një biznes të udhëhequr nga vlerat. Ky projekt përbëhet nga tre faza. Trajnimi në çdo fazë do jetë nga 4 ditë. ​Pjesëmarrja kushton 2000 lekë.  Ky event organizohet nga  LinkAcross Albania. 

Faza I do zhvillohet në Tetor 2019 dhe do t’ju japë baza të forta për të zhvilluar një koncept biznesi. Koha që do të kaloni do të jetë aktive dhe praktike.

Lexo: Eventet që nuk duhen humbur në Shtator 2019

Në Fazën II, e cila do zhvillohet në Janar 2020, kandidatët e kualifikuar do të ftohen për të shkruar plan biznesi dhe financiar nën instruktimin dhe asistencën e trajnerëve amerikanë.

Ndërsa Faza III dhe e fundit do të zhvillohet në Mars 2020. Ata që përfundojnë të tre fazat dhe kanë një plan biznesi financiarisht të zbatueshëm do të konsiderohen për financim.

SI MUND TË APLIKOJ? Aplikoni këtu për Fazën I. Do të jetë një numër i kufizuar pjesëmarrësish. Mund të aplikoni deri me datë 14 Tetor 2019. Kandidatët e përzgjedhur do të njoftohen me datë 16 Tetor, 2019. Nëse keni pyetje, komunikoni përmes e-mailit  dhe numrit të telefonit 069 25 58 392.

KUSH JANË TRAJNERËT AMERIKANË?

Christian Pinkston

  • Themeluesi i një kompanie të suksesshme për marrdhëniet me publikun në Washington D.C.
  • Folësi i shpeshtë rreth komunikimit, risive dhe sipërmarrjeve.

Ben Gillihan

  • Shef Finance tek një kompani energjitike në Seattle.
  • Mbi 20 vite eksperiencë në planifikim strategjikë, analizë financiare dhe marrëdhënie me klientët.

Lexo: Me Into Albania tani mund t’i rezervoni online eventet në Shqipëri

John Hirt 

  • Mbi 40 vjet në udhëheqjen ekzekutive në një kompani të madhe çeliku në Çikago.
  • Tani po punon si specialist trajnimesh në lidership për biznesmenët nëpër Amerikë.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale