‘Squid Game’, krijohet kriptomonedha me rritjen më të madhe në më pak se një javë - Business Magazine Albania

‘Squid Game’, krijohet kriptomonedha me rritjen më të madhe në më pak se një javë

Squid Game

Hiti i Netflix “Squid Game” ka zgjeruar shtrirjen e tij në sferën e kriptomonedhës me tokenin e squid dhe tashmë është rritur mbi 75,000% këtë javë, sipas CoinMarketCap.

“Squid Game” është një serial i Koresë së Jugut për njerëzit që konkurrojnë për çmime në lojëra brutale të mbijetesës. Seriali hit është një sukses i jashtëzakonshëm dhe është kthyer në një fenomen kulturor global.

Squid po tregtohej me rreth 0,012 dollarë të martën, duke shkuar në 9,19 dollarë të premten, një rritje prej më shumë se 75,000%.

Shitjet e squid nisën më 20 tetor dhe, sipas të dhënave, “shiten çdo 1 sekondë”.

Lexoni: U refuzua 10 vite, 6 dhëmbë të humbur, sakrificat për “Squid Game”. Regjisori tregon dhe planet për sezonin e dytë

Është një kriptomonedhë “luaj për të fituar”. Mbajtësit e squid mund të luajnë lojëra në internet të frymëzuara nga lojërat në shfaqje. Tarifat e hyrjes paguhen në squid, 10% e të cilave shkojnë te zhvilluesit, dhe pjesa tjetër investohet përsëri në grupin e shpërblimeve.

“Sa më shumë njerëz të bashkohen, aq më i madh do të jetë grupi i shpërblimeve”, thuhet në njoftim. “Më e rëndësishmja, ne nuk ofrojmë pasoja vdekjeprurëse! Përvoja juaj do të reflektojë vetëm në gëzimin e fitimit të shpërblimeve dhe pikëllimin e humbjes së parave kur loja dështon.”

Squid bashkohet me monedhat meme si shiba inu në postimin e rritjeve masive të çmimeve të nxitura në dukje pa ndonjë arsye të veçantë.

/insider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0