Spitali “Shefqet Ndroqi” i rikthehet funksionit normal - Business Magazine Albania

Spitali “Shefqet Ndroqi” i rikthehet funksionit normal

Shefqet Ndroqi

Tashmë spitali i dytë Covid “Shefqet Ndroqi”, nuk do të jetë më i tillë duke iu rikthyer  shërbimeve të tij të mëparshme.

Siç ishte paralajmëruar, Ministrja Manastirlliu tha se, “Shefqet Ndroqi” do t’i rikthehet funksionit të tij normal, pra duke iu dedikuar pacientëve që kanë patologjitë që trajton ky spital, duke filluar nga ato pulmonare deri tek shërbimi i kirurgjisë, hemodinamikës dhe shërbimet e tjera”.

Lexo: Lokalet në Tiranë pa taksë hapësire për Maj-Qershor. Taksa e hoteleve shtyhet deri në Shtator

Edhe ndërhyrjet e planifikuara parashikohet të rinisin, pas gati tre muajsh pezullim

Nga e Hëna nisën konsultat e specializuara dhe ndërhyrjet e planifikuara të kirurgjisë.

Prej kësaj të hëne janë përshpejtuar edhe lehtësitë e qarkullimit. Fazha e lëvizjes orare në zonat e kuqe shkon deri në orën 21:00 të mbrëmjes. Në zonat e gjelbërta nuk ka fashë orare.

Një ditë më parë, u verifikuan vetëm dy të prekur nga Covid të vcilët gjenden në Durrës.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0