“South Outdoor Festival” rikthehet sërish këtë verë në fshatin turistik të Borshit - Business Magazine Albania

“South Outdoor Festival” rikthehet sërish këtë verë në fshatin turistik të Borshit

Fshati turistik i Borshit, në jug të Shqipërisë, është përsëri mikpritës i “South Outdoor Festival”, një ngjarje e rëndësishme që promovon turizmin dhe traditën, ndërsa mbështet ekonominë lokale.

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale disa momente nga “South Outdoor Festival” në Borsh, tashmë i njohur si simbol i fillimit të sezonit veror. Ky festival bashkon turistë shqiptarë dhe të huaj përmes artit, muzikës, traditës, sporteve dhe natyrës së mrekullueshme të Jugut.

“Super festivali South Outdoor rikthehet për ta shndërruar bregdetin e jugut në një destinacion të preferuar dhe plot energji për vizitorët nga mbarë bota, të apasionuar pas natyrës, muzikës, aventurës dhe ekoturizmit,” shkroi Rama.

Festivali do të zhvillohet nga data 23 deri më 28 maj, duke krijuar një atmosferë të shumëpritur me praninë e mijëra të rinjve, vizitorëve vendas dhe të huaj, si një shenjë e mirë për sezonin e ardhshëm veror.

Duke u bërë tashmë një traditë, “South Outdoor Festival” synon të promovojë turizmin e qëndrueshëm gjatë gjithë vitit në fshatrat e bregdetit jonian. Me një kombinim të turizmit detar, traditës dhe aventurës, turistët vendas dhe të huaj kanë shndërruar jugun e Shqipërisë në një skenë festimesh dhe argëtimi. southoutdoor

Artikull ekskluziv i Business Magazine Albania.
Ky artikull gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Business Magazine Albania” shoqëruar me linkun e artikullit origjinal

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0