Sirius Wine, kompania kosovare që sjell verërat me të mira në botë, mes tyre dhe një Shqiptare - Business Magazine Albania

Sirius Wine, kompania kosovare që sjell verërat me të mira në botë, mes tyre dhe një Shqiptare


Sirius Wine është kompania më e madhe kosovare në importimin e verërave dhe alkoolit. Sirius Wine është pjesë e kartelës së lojalitetit, MANA, me të cilën mund të fitoni bonuse përmes pikëve të grumbulluara.

Dhe për këtë, gjatë gjithë muajit nëntor ju mund të fitoni ekstra pikë MANA, duke blerë produkte specifike tek Sirius Wine.

Kush është Sirius Wine?

Prodhuesit kryesor që bashkëpunojnë me Sirius Wine janë ndër më të njohurit në botën e prodhimit të verërave dhe alkooleve.

Sirus Wine sjellë më shumë se 50 shije të ndryshme të verërave me lloje të ndryshme të rrushit.

Është kompania e vetme që zotëron dhe operon me dyqanet e specializuara për pije alkoolike Wine Shopet dhe produktet e Sirius Wine nuk gjenden në markete.

Duke dashur që gjithçka të jetë profesionale, Sirius Wine ka të angazhuar ekspertin profesional Sommelierin (degustator profesional, titull ndërkombëtar për fushën e verërave) me diplomë nga instituti më i lartë që certifikon profesionin e Sommelierit.

Kjo bën që kompania të ketë gjithmonë stok të kontrolluar dhe të freskët për konsumim.

Sirius Wine ka zhvilluar 12 emisione për ngritjen e kulturës së verës dhe informimin e publikut për konsumim të moderuar. Emisionet quhen “Kultura e verës” dhe gjenden në Youtube me producent Sommelierin, Fidaim Rashiti, njëkohësisht edhe pjesë e jurisë për gjykimin e verërave më të njohura nga e gjithë bota në konkursin internacional të Lionit.

Kjo kompani, përpos shitjes dhe shpërndarjes, organizon edhe trajnime profesionale për pasionantët dhe restorantet (staf restorantesh) për njohjen, shërbimin dhe rekomandimin e verërave në çiftëzim me ushqime.

Qëllimi dhe misioni i kompanisë Sirius Wine është trajtimi profesional i verërave, ngritja e kulturës së konsumimit dhe kujdesi ndaj konsumatorit. Ndërsa, motoja kompanisë është “Eja edhe ti, gjeje shijen tënde”.

Llojet e verërave dhe alkooleve që importon Sirius Wine:

Franca (Baron Edmond de Rothschild, Christian Moreau Chablis, Chateau Lamothe Vincent, M. Chapoutier, Chateau de Ferrand, Vinovalie)

Italia (Fantinel, La Roncaia, Vigneti)

Shqipëria (Kantina Arbëri)

Champagne (A.R Le Noble) Francë

Cognac (Chateau Montifaud) Francë

Armagnac (Castarede) Francë

Calvados (Chateau du Breuil) Francë

Whisky (Highland Queen) Skoci.

 

burimi: indeksonline.net

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0