Sipërmarrësja shqiptare Rudina Seseri, vendoset në listën e 100 grave më të fuqishme në botë

Sipërmarrësja shqiptare Rudina Seseri në listën e 100 grave më të fuqishme në botë


Inteligjenca artificiale po na riformulon njohuritë. Çfarë na pret në të ardhmen? Kjo është ajo që Rudina Seseri po mundohet ta zbulojë.

Ajo themeloi kompaninë Glasswing Ventures në vitin 2016, një kompani e cila po ndihmon në ndërtimin e gjeneratës së ardhshme të inteligjencës artificiale. Kompania e saj me vendndodhje në Boston, në vitin 2018 lançoi fondin prej 112 milion dollarësh dhe investoi në 19 biznese.

Sipërmarrësja shqiptare që po hap rrugën për të ardhmen e teknologjisë

Në muajin qershor, Glasswing Ventures lançoi një platforme akseleratori, për t’i ndihmuar kompanitë që të zgjerohen më shpejt. Teksa themeloi Glassventures, Seseri thotë se ajo e planifikon paraprakisht kohën që i dedikohet “të menduarit”. “Diçka që mund të neglizhohet lehtësisht është koha e të menduarit. Bëni një hap pas dhe reflektoni: Ku jemi? Ku po shkojmë?”.

Entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0