Si do të jetë iPhone 8? - Business Magazine Albania

Si do të jetë iPhone 8?


Edhe pse ka vetëm pak javë që kur Apple lançoi iPhone 7, kanë dalë thashethemet e para duke spekuluar në lidhje me gjeneratën e ardhshme të smartphone-it të kompanisë.

Gjigandi i teknologjisë është duke u përgatitur që të zbulojë tri modele të reja të iPhone në vitin 2017 dhe të gjithë ata do të vijnë me pjesë xhami. Në përputhje me thashethemet e mëparshme, smartphone-t e ardhshëm të Apple pritet të mbërrijnë në tri madhësi të ndryshme duke përfshirë edhe 4.7-inch, 5-inch dhe 5.5-inch.

Mediat sugjerojnë me tej se një nga tre iPhonët e ri do të jetë një model premium me një ekran të lakuar anash OLED; ndërsa dy modele të tjera ka të ngjarë të kenë ekrane standarde LCD.

Linja e re e iPhone 8 do të përdorë xham të furnizuar nga firmat prodhuese kineze Biel Crystal dhe Lens Technology. Megjithatë, xhami para dhe ai i pasëm do të mbahen së bashku me një kornizë alumini, e cila ka të ngjarë të prodhohet nga Foxconn.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0