Si do ta doje Businessmag? Plotëso anketën dhe përfito 20% ulje në numrin 25 të Business Magazine Albania - Business Magazine Albania

Si do ta doje Businessmag? Plotëso anketën dhe përfito 20% ulje në numrin 25 të Business Magazine Albania

Plotëso anketën

Jemi të sigurt që viti 2020 ka qenë ndër më të vështirët për të gjithë si nga ana personale, ashtu dhe në punë apo biznese. Por, ekziston fakti që nga kohët e vështira mbijnë ide dhe zgjidhje më të mira.

Ne tek Business Magazine, në përballjen me sfidat e 2020 jemi përpjekur vazhdimisht t’ia dalim të ndjekim dhe suportojmë sipërmarrjet e reja që po zhvillohen dhe të motivojmë të rinjtë me shembuj suksesi dhe modele pozitive të njerëzve që po ia dalin. Për një media nuk është e lehtë, sidomos në kushtet kur informacioni që kemi ofruar për audiencën tonë ka qenë gjithmonë i hapur dhe revista është ofruar falas. Por, besojmë se me një model të qëndrueshëm financiar ne mund të bejmë më mirë, të rrisim cilësinë e përmbajtjes dhe të ndihmojmë më shumë persona në rrugëtimin e tyre drejt suksesit, sepse ky është dhe Misioni ynë.

Të nxisim shpirtin sipërmarrës duke ofruar përmbajtje që frymëzon dhe edukon brezat.

Lexo: 10 thënie të rëndësishme të Martin Luter King, mes thënieve të shumta të publikuara në Businessmag.al

Kemi përgatitur një anketë për të arritur në një vendim dhe pikësëpari duam të marrim opinionin tënd. Do ta vlerësonim nëse do të merrje 2 minuta nga koha jote për të plotësuar anketën e mëposhtme. Nëpërmjet saj kërkojmë të gjejmë alternativat më të mira për të financuar platformën tonë.

Nëse ke ndonjë ide tjetër që mund të na ndihmojë, e mirëpresim me shumë përulësi. Në formë falenderimi për plotësimin e anketës ju do të merrni një kupon 20% zbritje për nr. e ardhshëm të Business Mag, që publikohet në Shkurt 2021. Kuponi mund të përdoret edhe për Abonimet vjeçare.

Kontribuo duke plotësuar Anketën 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0