Seria e trajnimeve iOS Development - Get Ready to Work - Business Magazine Albania

Seria e trajnimeve iOS Development – Get Ready to Work


Akademia profesionale/trajnime

Qëllimi i këtij trajnimi është krijimi i “punonjësit të dëshiruar” të së nesërmes, duke i orientuar individët në bazë të nevojave dhe tendencave të tregut, duke i pajisur ata me aftësitë e duhura gjatë procesit të tyre të punësimit, duke mundësuar kështu punë të suksesshme dhe standarde të zgjeruara të jetesës. Akademia ICT është një qendër mësimi që ofron shërbime për trajnime në teknologjinë e informacionit dhe biznesin. Programet e trajnimit mund të jenë standarde, të gatshme, ose të përshtatur në mënyrë specifike sipas nevojave të klientit. Të gjitha programet e trajnimit mund të gjenden në “Standardet e ICT-së”, të cilat janë standarde të hapura për menaxhimin e teknologjisë së informacionit dhe bizneseve në mënyrë profesionale.

GET READY TO WORK
Për të gjithë të rinjtë e interesuar në fushën e programimit, Innovation Hub mbështetur edhe nga aktorë të ndryshëm, pjesë e ekosistemit të Startupeve, ka nisur një seri trajnimesh.

Trajnimet e platformës “iOS Development with Swift” dhe tematikat që do të trajtohen janë:

Seanca I – Hyrje ne Swift (dt. 28.04.2017 / ora 17:00)

– Klasat dhe strukturat
– Trashëgimia
– Funksionet
– Mbyllja

Seanca II – Libraritë & të dhënat (dt. 05.05.2017 / ora 17:00)

– Pods
– Fetch & parse JSON data
– Local storage

Seanca III – Listat e “pafundme” (dt.12.05.2017 / ora 17:00)

– UITableView
– UICollectionView

Seanca IV – Finalizimi i një apliacioni (dt. 26.05.2017 / ora 17:00)

– View animations
– Debugging
– Unit testing
– iTunesConnect

Për t’u regjistruar klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0