Seria e trajnimeve iOS Development - Get Ready to Work - Business Magazine Albania

Seria e trajnimeve iOS Development – Get Ready to Work


Akademia profesionale/trajnime

Qëllimi i këtij trajnimi është krijimi i “punonjësit të dëshiruar” të së nesërmes, duke i orientuar individët në bazë të nevojave dhe tendencave të tregut, duke i pajisur ata me aftësitë e duhura gjatë procesit të tyre të punësimit, duke mundësuar kështu punë të suksesshme dhe standarde të zgjeruara të jetesës. Akademia ICT është një qendër mësimi që ofron shërbime për trajnime në teknologjinë e informacionit dhe biznesin. Programet e trajnimit mund të jenë standarde, të gatshme, ose të përshtatur në mënyrë specifike sipas nevojave të klientit. Të gjitha programet e trajnimit mund të gjenden në “Standardet e ICT-së”, të cilat janë standarde të hapura për menaxhimin e teknologjisë së informacionit dhe bizneseve në mënyrë profesionale.

GET READY TO WORK
Për të gjithë të rinjtë e interesuar në fushën e programimit, Innovation Hub mbështetur edhe nga aktorë të ndryshëm, pjesë e ekosistemit të Startupeve, ka nisur një seri trajnimesh.

Trajnimet e platformës “iOS Development with Swift” dhe tematikat që do të trajtohen janë:

Seanca I – Hyrje ne Swift (dt. 28.04.2017 / ora 17:00)

– Klasat dhe strukturat
– Trashëgimia
– Funksionet
– Mbyllja

Seanca II – Libraritë & të dhënat (dt. 05.05.2017 / ora 17:00)

– Pods
– Fetch & parse JSON data
– Local storage

Seanca III – Listat e “pafundme” (dt.12.05.2017 / ora 17:00)

– UITableView
– UICollectionView

Seanca IV – Finalizimi i një apliacioni (dt. 26.05.2017 / ora 17:00)

– View animations
– Debugging
– Unit testing
– iTunesConnect

Për t’u regjistruar klikoni Këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0