Së shpejti do të mund të blini direkt nga Instagram - Business Magazine Albania

Së shpejti do të mund të blini direkt nga Instagram


Instagram është një mënyrë e mirë për markat që të reklamojnë produktet si dhe të rrisin ndjekësit e tyre. Por konvertimi i ndjekësve në konsumatorë gjithmonë ka qenë e vështirë, për shkak se vendi i vetëm ku linket mund të klikohen janë vetëm në profilin bio.

Por së shpejti kjo do të ndryshojë me futjen e produkteve të shitshme. Markat do jenë në gjendje t’i bëjnë tag çdo produkti në fotot e tyre, i cili ky tag më pas dërgon përdoruesit në faqe të veçanta të atyre produkteve me më shumë informacion dhe një link i cili lexon “shop now” ku më pas ju dërgon direkt në dyqanin e shitësit.

Kompania për momentin po punon me 20 shitës me pakicë duke përfshirë Kate Spade dhe Warby Parker për të testuar karakteristikën e re, e cila për momentin është në dizpozicion për grupe të veçanta në SHBA, me planin për t’u zgjeruar dhe më tej.

https://vimeo.com/189697603

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0