Samsung së shpejti gati për të lançuar telefonat e përthyeshëm - Business Magazine Albania

Samsung së shpejti gati për të lançuar telefonat e përthyeshëm


Samsung ka publikuar shpesh idenë për telefona që mund të palosen që nga viti 2008, kur ajo tregoi një pajisje prototip sportive, një ekran fleksibël OLED në ekspozitën e Society for Information Display (SID).

Tani, sipas një raporti nga Bloomberg, Samsung mund të jetë duke u përgatitur për të lançuar jo një, por dy smartfonë fleksibël, në fillim të vitit 2017.

Raporti, i cili citon se kudo “njerëz të njohur me këtë çështje”, thonë telefonat e përthyeshëm do të kenë ekranet OLED. Detajet janë disi të përafërta, por nga ajo që ne mund të themi është se një pajisje do të jetë një telefon / tablet, me ekran 5-inch që mund të shpalosen në një ekran 8-inch. Tjetri do të jetë një telefon në paloset në mes, raporton TechSot.Al.

Sigurisht Samsung ka një teknologji për ta bërë atë. Në vitin 2014, kompania ka lançuar një video për konceptin e një telefoni që palosej në formën e një tableti (dhe, deri diku në mënyrë të pashpjegueshme, automatikisht e bën njeriun një hit me zonjat).

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0