Samsung një hap para Apple. Lançon telefonin inteligjent 5G

Samsung një hap para Apple. Lançon telefonin inteligjent 5G


Është një ditë e madhe për të ardhmen e lidhjes me wireless.

Telefoni 5G nga Samsung ka dalë në treg. Kjo është hera e parë që një smartphone mund të aksesojë 5G.

Telefoni Galaxy S10 5G me çmim 1300 dollarë është i disponueshëm për klientët e Verizon në Chicago dhe Minneapolis. Kur konsumatorët largohen nga këto zona, telefoni 5G sërish arrin të funksionojë në rrjetin 4G LTE të Verizon.

Lexoni: Si 5G do të bëjë jetën e përditshme më të mirë?

Telefoni do të lançohet në qytete të tjera në Verizon dhe do të punojë me të gjitha kompanitë celulare.

5G është ndërveprimi më i fundit i teknologjisë me wireless dhe pritet të ofrojë transmetim më të mirë të videove dhe përparësi të tjera teknike, si lidhja me makinat pa shofer.

Lexoni: 5 gjëra që duhet të dini për 5G

Rrjetet ende janë shumë të limituara, por ky telefon është një hap i madh para lançimit. Lançimi do të ndihmojë të gjitha kompanitë celulare të testojnë shërbimin e tyre dhe të hedhin themelet për veprime të tjera në të ardhmen me pajisjet 5G.

Ky telefon inteligjent ka një ekran 6.7 inç dhe 6 kamera me lente, ku përfshihet një kamera e dyfishtë në pjesën e përparme me një lente 3D të thellë. Është i disponueshëm në dy variante, 256GB dhe 512GB dhe në ngjyrë të argjendtë e të zezë.

Me publikimin e telefonit të parë 5G, Samsung është një hap para Apple, e cila pritet të debutojë një iPhone 5G deri në fund të vitit 2020. Kalimi nga 4G në 5G pritet të jetë më i përhapur po ashtu në 2020.

/CNN

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0