5G Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Teknologji

Kina kryeson me ecurinë në teknologjinë 5G

Business Pulse

Beteja tregtare mes gjigantit Huawei dhe qeverisë së SHBA (historiku)

Business Pulse

Ndalimi i produkteve të Huawei, ja çfarë do të thotë për vetë kompaninë dhe SHBA

Teknologji

Samsung një hap para Apple. Lançon telefonin inteligjent 5G

Lajme

Huawei premton një smartfon 5G sa gjysma e çmimit të rivalëve

Teknologji

Si 5G do të bëjë jetën e përditshme më të mirë?

Teknologji

OneWeb lançon grupin e parë të satelitëve të internetit

Teknologji

Tregu i smartfonëve – Pse Samsung dhe Apple po humbasin terren ndaj Huawei?

Internet

5 G po vjen. A jemi të përgatitur?!

Teknologji

Gjermania planifikon të përjashtojë Huawei nga rrjeti i ri 5G