Samsung konfirmon lajmin. Galaxy S9 do të prezantohet më 25 shkurt!


Samsung ka konfirmuar se do të zbulojë smartphonin e saj të ri, Galaxy S9, në 25 Shkurt, në panairin e Mobile World Congress, në Barcelonë.

Kompania po promovon eventin duke reklamuar një kamera të re. Flitet se S9, do të përmbajë sensorët e rinj ISOCELL, karakteristikat e të cilave gjenden të detajuara në faqen zyrtare të Samsung.

Një nga katër sensorët ISOCELL, thuhet se do të arrijë të bëjë fotografi më të mira, në kushte të mungeses së ndriçimit, duke bashkuar katër piksela të afërt, në një piksel më të madh, duke lejuar kështu që të kapen më shumë detaje. Një tjetër është i aftë të fokusojë në mënyrë të shpejtë dhe të xhirojë video në Full HD me 480 korniza për sekond, si dhe video në slow motion, pra të ngadalësuara.

Flitet gjithashtu se S9, do të ketë një kamera të pasme prej 12 megapiksel, me mundësi hapje 1.5f dhe 2.4f. Një hapje më e vogël, do të thotë se një sasi më e madhe drite, ka mundësinë të godasë sensorët, gjë që sjell një efekt thellimi të fushës, shpejtësi më të lartë shkrepjeje dhe më pak tronditje gjatë xhirimeve të skenave të shpejta.

Samsung, do të ketë mjaft punë për të bërë, në mënyrë që të mundë kokurrencën e Google Pixel 2, Huawei Mate 10 si dhe të Iphone X, përsa i përket performancës së kamerave. Fatmirësisht, kemi disa muaj kohë për të parë nëse këto zëra do rezultojnë të vërteta.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale