Samsung Galaxy S7 vjen me kamerë prej 20 MP

Samsung Galaxy S7 vjen me kamerë prej 20 MP


Gjatë javëve të fundit, kemi dëgjuar mjaft shumë për modelin e ri dhe kryesor të Samsung, Galaxy S7.

Thashethemet e mëparshme kanë lënë të kuptohet se Samsung është në bisedime me kompaninë Sony për vendosjen e sensorit të kamerës përdorur në Xperia Z5, ndërsa një tjetër thashethem sugjeron se Samsung do të ketë një kamerë standarde me 12MP, por me një sensor më të madh për fotografi me cilësi edhe më të mirë.

Tani, një tjetër raport medial sugjeron se Samsung Galaxy S7 do të vijë me një aparat fotografik prej 20MP për foto dhe videot, dhe se i njëjti gjithashtu do të vijë me mbështetje për fotot RAW.

Kjo mund të thotë se Samsung mund të ofrojë paraprakisht mundësi të reja për përmirësimin e fotografive nga telefoni i saj, në mënyrë që përdoruesit të munden shumë kollaj para se ata të shkrepin një imazh ta rregullojnë atë, një karakteristikë dhe diçka që është e pranishme në kamerat DSLR.

/Telegrafi/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0