Samsung dhe LG shprehen se ata nuk ndjekin praktikat e Apple


Dy nga prodhuesit më të mëdhenj të Android, Samsung dhe LG, u shprehën se ata nuk i ngadalësojnë  aparatet me bateri të vjetra. Një praktikë e tillë, u pranua nga vetë Apple, nën justifikimin që ti ndalonte ata nga fikjet e paparashikuara të aparatit.

Në disa email për PhoneArena ata madje mohojnë edhe reduktimin e shpejtësisë së proçesorit. LG gjithashtu shprehet se kurrë nuk do ti ngadalësojë ata.

Ndëkohë këto janë deklaratat e plota të dy kompanive.

Burimi: PhoneArena

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale