Rregulli i artë i inovacionit…bëjini njerëzit pjesë të udhëtimit dhe festoni me ta! - Business Magazine Albania

Rregulli i artë i inovacionit…bëjini njerëzit pjesë të udhëtimit dhe festoni me ta!

Anila Hoxha, Raiffeisen Bank

Innovation Open Day ishte eventi më i fundit, i organizuar për të mbledhur dhe festuar arritjen e një produkti të ri, për herë të parë në tregun shqiptar, që është portofoli digjital RaiPay. Së bashku me ekipin kryesor të Cards Tribe, shumë kolegë dhe menaxherë ishin pjesë e këtij eventi të thjeshtë, por domethënës. Ne besojmë fuqishëm në bashkëpunimin si një faktor kyç suksesi dhe se inovacioni nuk mund të arrihet kurrë vetëm, por me njerëz që besojnë në të dhe që besojnë dhe mbështesin njëri-tjetrin. Kjo është një mënyrë për t’i bërë ata pjesë të rrugëtimit të inovacionit, duke i ftuar dhe angazhuar në mënyra të ndryshme.

Nuk është e lehtë t’i bësh gjërat të ndodhin, proçesi nga ideja tek zbatimi është e vështirë është si një maratonë në vetvete, ku lufton, por vazhdon të vraposh sepse fundi është i paçmuar. Mënyra se si ekipet tona festojnë suksesin pas përballjes dhe pranimit të dështimit, gjatë proçesit, është kuptimi i punës dhe angazhimit. Innovation Open Day është thjesht një ditë normale pune, por me fokusin tek inovatorët dhe tek ata që i bëjnë gjërat të ndodhin realisht si dhe reagimet e kolegëve, veçanërisht ata që janë të parët që provojnë dhe përdorin produkte inovative, është vërtet një nga të mirat.

Kur e gjithë puna dhe përkushtimi sjellin vlerë, atëherë ju mund të thoni DONE dhe të gjeni mënyra të reja për të përshkallëzuar zgjidhjen.

Innovacion të mbarë!

Për më tepër vizitoni: Raiffeisen.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0