Portali E-Albania ofron lehtësi për pajisjen me liçenca të ndryshme në fushën e transportit


Për subjektet apo qytetarët që kërkojnë të pajisen me liçenca të ndryshme në fushën e transportit, portali unik qeveritar e-albania, ofron mundësi praktike që shkurtojnë kohën, kostot dhe sigurojnë transparencë.

Në portal janë aktive shërbime elektronike për 25 liçenca në fushën e transportit, përfshirë atë rrugor, kombëtar e ndërkombëtar, ajror dhe detar. Subjektet kanë mundësi të kryejnë aplikimet online, ose duke ngarkuar dokumentet origjinale të skanuara, ose duke vepruar me dokumente të nënshkruara elektronikisht për të cilat nuk ka nevojë që të dorëzohen në Qendrën Kombëtare të Biznesit.

Për t’u informuar për këto shërbime, apo për të vijuar me aplikimin, klikoni linkun.

Zgjidhni e-albania për të optimizuar punën tuaj dhe për të marrë më shpejt dhe më mirë shërbimet!

 

Burimi: E-Albania

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0