Për të gjithë nostalgjikët, Super Mario tani edhe në iPhone - Business Magazine Albania

Për të gjithë nostalgjikët, Super Mario tani edhe në iPhone


Nintendo ka nxjerr lojën e tij të parë për smartphone: Super Mario Run.

Shigeru Miyamoto, krijuesi i Marios, e lançoi lojën në eventin e iPhone 7 të Apple.

Në këtë lojë, Mario është gjithmonë duke vrapuar. Ju duhet të prekni ekranin për ta bërë atë të hidhet.

Ju gjithashtu mund të garoni me miqtë tuaj për ta bërë lojën më interesante.

Niveli i dizenjos dhe taktikat e lojës janë ndryshe, por muzika dhe element të tjerë janë po ata të vjetërit.

Kjo lojë tregon një ndryshim për Nintendon si një prodhues software.

Super Mario do të jetë i disponueshëm për iPhone dhe iPad në dhjetor të 2016-tës.

A jeni gati?

Super Mario Run Coming To iPhone And iPad In December 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/Cnet.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0