Partneri i EasyPay, Ria fiton çmimin ”Shërbimi ndaj klientit më i mirë” 2017 Awards » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 24/07/2017

Partneri i EasyPay, Ria fiton çmimin ”Shërbimi ndaj klientit më i mirë” 2017 Awards

Share
nga Fiorela Jaupi
Kor 24, 2017
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Ky është një tjetër çmim i fituar nga Ria Money Transfer brenda harkut të 10 ditëve. Ria është kompania e tretë më e madhe dhe popullore në botë. Nëpërmjet një postimi në profilin zyrtar në Facebook, Ria ka bërë publike lajmin për klientët dhe partnerët e saj: ”Ne punojmë shumë fort çdo ditë që t’i japim klientit eksperiencën më të mirë të mundshme. Kjo na bën në numrin 1.” – kanë shkruar ata.

Javën e kaluar Ria fitoi çmimin ”Kompania më e besueshme për Transfertat e parave” në Britaninë e Madhe. ”Ne jemi të lumtur dhe nderuar që marrim këtë çmim nga Weekly Desh, e cila është një pjesë integrale e komuniteteve që ne shërbejmë” tha Marcela Gonzales. ”Ishte relativisht e papritur, por një surprizë e këndshme” shtoi ajo.

Lexo: EasyPay Albania nis bashkëpunimin me Ria Money Transfer

EasyPay dhe Ria kanë filluar bashkëpunimin në fund të 2016, duke synuar remitanca më të lehta, sigurta dhe besueshme për shqiptarët brenda vendit dhe në diasporë. Ky partneritet ofron komisionet më të ulëta në treg.

Burimi: easypay.al