“Ora e Tokës”, thirrje për fikjen e dritave 60 minuta - Business Magazine Albania

“Ora e Tokës”, thirrje për fikjen e dritave 60 minuta

Sot është “Ora e Tokës”.

Një prej nismave më të mëdha mjedisore në botë, ajo fton njerëzit në të gjithë globin të bashkohen në orën 20:30 duke fikur dritat dhe çdo pajisje elektrike jo të domosdoshme për 60 minuta, në shenjë sensibilizimi ndaj ndryshimeve klimatike dhe mbrojtjes së mjedisit.

Duke sjellë në vemendje këtë nismë në rrjetet sociale Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro u bëri ftesë qytetarëve shqiptarë të bashkohen.

Lexo:5 zakone që do të transformojnë aftësitë tuaja drejtuese

“Secili në shtëpinë e tij, të gjithë bashkë për mjedisin”, shkruan zonja Kumbaro në rrjetet sociale.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0