Optimizoni Volvo-n tuaj plotësisht elektrike me aplikacionin e ri Range Assistant në përditësimin më të fundit - Business Magazine Albania

Optimizoni Volvo-n tuaj plotësisht elektrike me aplikacionin e ri Range Assistant në përditësimin më të fundit

Optimizoni Volvo

Drejtuesit e Volvo XC40 Recharge plotësisht elektrik mund të optimizojnë së shpejti shumëllojshmërinë e drejtimit të makinës së tyre edhe më tej, falë një aplikacioni të ri Range Assistant.

Range Assistant – si pjesë e përditësimit më të fundit të software-it për makinat Volvo me një sistem info-argëtimi të mundësuar nga Android Automotive OS. Me këtë përditësim të fundit , drejtuesit e makinave Volvo plotësisht elektrike mund të presin gjithashtu rritje të diapazonit falë përmirësimeve në menaxhimin inteligjent të baterive dhe performancën e rigjenerimit, si dhe një kohëmatës më të zgjuar për të para-kushtëzuar bateritë.

Volvo Cars’ new Range Assistant app will offer additional features that, for example, coach drivers with smart tips on driving style to optimise driving range.

Aplikacioni Range Assistant, një shembull i përsosur i strategjisë së Volvo Cars për zhvillimin e software-it gjithnjë e më shumë In-House, i mundëson drejtuesve të dhënat  e gamës së disponueshme të makinës së tyre elektrike Volvo dhe ta optimizojnë atë përmes menaxhimit inteligjent të energjisë dhe këshillave për stilin e drejtimit nga perspektiva e efikasitetit.

Me aplikacionin, të integruar në sistemin info-argëtues me fuqi Android, drejtuesit e makinave Volvo plotësisht elektrike marrin një tregues të qartë dhe të saktë të diapazonit të mbetur të vlerësuar të lëvizjes dhe konsumit të energjisë në kohë reale. Gjithashtu i ndihmon ata të kuptojnë faktorët kryesorë që ndikojnë në distancën e tyre të lëvizjes.

 

Një funksion i optimizuesit të autonomisë në aplikacion mund të rregullojë automatikisht sistemin e klimës për të përmirësuar diapazonin e drejtimit, një veçori që do të jetë veçanërisht e dobishme në udhëtime e gjata pasi redukton nevojën për ndalesa karikimi. Volvo Cars planifikon të vazhdojë zhvillimin e aplikacionit të plotë dhe të prezantojë veçori shtesë, të tilla si stërvitja e shoferëve me rekomandime të zgjuara dhe të thjeshta për t’u ndjekur se si të rregullojnë stilin dhe shpejtësinë e drejtimit në mënyrë që të maksimizojnë autonominë.

Volvo Cars’ new Range Assistant app: the range optimizer helps adjust the climate system to maximise driving range.

Aplikacioni do të jetë i disponueshëm nëpërmjet përditësimit më të fundit të software-it për drejtuesit e XC40 Recharge dhe do të instalohet që nga fillimi i prodhimit në C40 Recharge.

“Përmes zhvillimit të brendshëm të software-it dhe përditësimeve, ne mund të përmirësojmë vazhdimisht makinat tona dhe të sigurohemi që Volvo juaj elektrik të mbetet i freskët. “Aplikacioni Range Assistant është një shembull i shkëlqyer sesi zhvillimi dhe vendosja e shpejtë e veçorive të reja mund të përmirësojë përvojën e klientit të Volvo çdo ditë.”

Lexo: Volvo Cars, Leather Free në të gjitha makinat elektrike si pjesë e fushatës për mirëqenien e kafshëve

Sanela Ibrovic, Volvo Cars

Volvo Cars ka ofruar përditësime përmes ajrit që nga fillimi i këtij viti dhe së shpejti ato do të bëhen të disponueshme në më shumë modele dhe tregje Volvo, duke e bërë kompaninë një lider në industri në këtë fushë. Ato janë të lehta dhe të përshtatshme për klientët, duke i lejuar ata të mbajnë makinat e tyre të përditësuara pa pasur nevojë të vizitojnë një servis.

Karakteristika dhe përditësime të tjera në versionin më të fundit të software-it përfshijnë përmirësime të mëtejshme në sistemet e sigurisë, informacione të reja rreth ndikimit të klimës së ftohtë dhe rregullime të ndryshme të defekteve. Drejtuesit do të shohin gjithashtu informacionin e versionit të software-it në ekranin e tyre qendror dhe do të njoftohen nëpërmjet aplikacionit Volvo Cars për një përditësim të planifikuar të software-it dhe mund të ndjekin ecurinë e procesit të shkarkimit dhe instalimit përmes njoftimeve të aplikacionit.

Shfaqja e këtij përditësimi të fundit të software-it është planifikuar të fillojë menjëherë, me të gjitha modelet e aplikueshme që pritet të përditësohen deri në fund të tetorit.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0