OnePlus 6 pritet të jetë një kërcënues i denjë i rivalëve të tij!

OnePlus 6 pritet të jetë një kërcënues i denjë i rivalëve të tij!


Nga sa thuhet, OnePlus 6 nuk do të jetë thjeshtë smartphone i rradhës. Ai do të ketë 8GB RAM, dhw 256GB memorie të brendëshme…konfirmoi kompania disa ditë më parë.

Në një postim në forumin online të kompanisë, CEO i OnePlus, Pete Lau, konfirmoi se smartphone i ri do të jetë i paisur edhe me versionin me të fundit të proçesorit Snaprgradon 845.

Në vazhdim edhe të një postimi në Twitter, Lau thotë se matja e cilësisë tashmë do të bëhet duke marre parasysh disa variabla të tjera se sa vetëm koha e përpunimit të të dhënave.

“Shpejt, nuk është vetëm kohë pritje më e shkurtër apo shkarime më të shpejta. Të gjitha kompanitë mund t’a arrijnë këtë nëpërmjet 1 apo 2 metrikave. Shpejt, ka të bëjë me një impreson që zgjat në shpejtësi dhe butësi. Kjo, përgjatë gjithë ditës, edhe kur bën video 4K.” – shpreh ai në shkrimin e tij.

“Shpejt, ka të bëjë me me të siguruarit se ka më pak se 1/1000% mundësi që software të ngrijë. Për ne, ka  të bëjë me vendosjen e standarteve më të larta.”

Kompania, trajtnoi skuadrën e saj të FSE. Kjo skuadër ka të bëjë me FAST, STABLE, EFFICENT. Ai gjithashtu thotë se ky smartphone, do të vendosë standartin, për lojrat multiplayer si PUBG.

“Roli i skuadrës se FSE është që të sigurojë se smartphone OnePlus funksionojnë ashtu si duhet. Të shpejtë, të zhdërvjellët, të përgjigjen ndaj të gjitha kërkesave. Psh, le të marrim një lojë multiplayer në rritje si PUBG. Aparatet tona, vendosën standartin e performancës, dhe jemi të lumtur të kryesojmë në këtë kategori. Për ne moto është ‘fast & smooth’.”

Burimi: Trusted Reviews

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0