Nutriprep, startupi kosovar për ushqyerje të shëndetshme - Business Magazine Albania

Nutriprep, startupi kosovar për ushqyerje të shëndetshme

Nutriprep

Nutriprep.ks është një ekip i përbërë nga sportistë, të cilët njohin rëndësinë e të ushqyerit shëndetshëm. Kjo nga nevojea e tyre për ushqim të shëndetshëm dhe të gatshëm, pasi jeta e një sportisti është shumë dinamike. Ekipi i nutriprep ka krijuar një startup biznes bazuar në këto nevoja. 

Nutriprepks fitoi vendin e tretë në kohortin e dytë të inkubatorit të biznesit të organizuar nga VentureUP, dhe si fitues përveç çmimit në para me të cilat do të krijoj një linjë moderne të të ushqyerit shëndetshëm dhe gjithashtu do të ketë konsulencë gjatë një viti nga ekspertët më të mirë në vend.

Nutriprep.ks ofron një plan javor të personalizuar për çdo klient në bazë të specifikave kalorike të kërkuara. 

Lexo: KFConsole, edhe ushqim edhe lojë

Duke parë obezitetin si problem serioz të shoqërisë, ekipi i nutriprep ka krijuar gjithashtu një meny  për këtë kategori. 

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0