Nutriprep, startupi kosovar për ushqyerje të shëndetshme - Business Magazine Albania

Nutriprep, startupi kosovar për ushqyerje të shëndetshme

Nutriprep

Nutriprep.ks është një ekip i përbërë nga sportistë, të cilët njohin rëndësinë e të ushqyerit shëndetshëm. Kjo nga nevojea e tyre për ushqim të shëndetshëm dhe të gatshëm, pasi jeta e një sportisti është shumë dinamike. Ekipi i nutriprep ka krijuar një startup biznes bazuar në këto nevoja. 

Nutriprepks fitoi vendin e tretë në kohortin e dytë të inkubatorit të biznesit të organizuar nga VentureUP, dhe si fitues përveç çmimit në para me të cilat do të krijoj një linjë moderne të të ushqyerit shëndetshëm dhe gjithashtu do të ketë konsulencë gjatë një viti nga ekspertët më të mirë në vend.

Nutriprep.ks ofron një plan javor të personalizuar për çdo klient në bazë të specifikave kalorike të kërkuara. 

Lexo: KFConsole, edhe ushqim edhe lojë

Duke parë obezitetin si problem serioz të shoqërisë, ekipi i nutriprep ka krijuar gjithashtu një meny  për këtë kategori. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0