Nike ridizenjon aplikacionin por…


Prej disa vitesh, aplikacioni Nike + Running ka qenë një shkarkim thelbësor dhe ‘shoqëri’ për miliona njerëz duke u përpjekur për të mbajtur trupin në formë dhe për të përmirësuar shëndetin e tyre. Ajo ka midis 10 – 50 milion instalime në Google Play, dhe shumë më shumë se kaq shkarkime në iOS.

Por kohët e fundit (dhe shumë rastësisht), Nike ka vendosur të rrezikojë dhe të riparojë një aplikacion jashtëzakonisht popullor për smartphone nga e para. Ajo që quhet tani Nike + Run Club dhe në fakt përshtypja e parë le të themi se nuk ka qenë shumë pozitive deri tani, raporton TechSot.Al.

Pavarësisht nga motoja se versioni i ri është bërë “për vrapues, nga vrapues,” shumë përdorues të vjetër të Nike + nuk kanë reaguar mirë ndaj risisë së lançuar nga Nike. Si rezultat i kësaj, aplikacioni i ri Nike + Run Club ka rënë në 2 yje në ‘review’ midis përdoruesve të iPhone; kjo është në fakt nga rankimi 1.5 yje që mori menjëherë pas ridizenjimit.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale