Nëse keni një ide biznesi në fushën e teknologjisë, atëherë aplikoni për t’u bërë pjesë e programit të inkubatorit në ICK


Innovation Centre Kosovo (ICK) ka lançuar thirrjen e 17-të për ide biznesi në fushën e teknologjisë së informacionit dhe komunikimit. Afati për aplikim mbyllet më 28 Shkurt 2018.

Sipërmarrësit e rinj dhe inovatorët me ide biznesi konkurruese kanë mundësi për t’u bërë pjesë e programit të inkubatorit në ICK. Me përkrahjen e Innovation Centre Kosovo ju do të mund të transformoni një ide të shkëlqyer në biznes të suksesshëm. Thirrja për aplikim është e hapur edhe për kompanitë e regjistruara, por jo më të vjetra se 2 vjet.

Bizneset startup që do të fitojnë të drejtën për t’u bërë pjesë e inkubatorit do të përfitojnë edhe shumë shërbime të tjera si:

  • Qasje në Grante 
  • Konsulencë dhe mentorim të vazhdueshëm – 15 apo më shumë mentorë janë në dispozicion për t’ju dhënë mbështetje dhe t’ju ndihmojnë të zgjeroni rrjetin tuaj.
  • Qasje në rrjete investitorësh ndërkombëtarë – Ne ju lidhim me investitorët e duhur nëpërmjet eventeve të ndryshme si: Banks, PODIM, StartupYard, Hello Tomorrow, Rockstar Accelerator, ABC Accelerator, Google for Entrepreneurs, Krypto Lab, etj.
  • Pjesëmarrje në konferenca kombëtare & ndërkombëtare, panaire dhe B2B – me zbritje apo edhe pa pagesë. (Si për shembull: Websummit; KOSICT; Berlin Startup Scene; Startup Istanbul; Tirana Innovation Week; CEBIT, etj)
  • Shërbime pritjeje – Zyrë moderne në zemër të Prishtinës bashkë me startup-e të tjera. Infrastrukturë miqësore me mjedisin dhe shërbimet të tjera në dispozicion – 24/7
  • Trajnim për bizneset startup – zhvillim dhe planifikim të planit të biznesit
  • Shërbime nga Amazon Web Service
  • Shërbime nga Microsoft BizSpark Network Partner
  • Shërbime nga Sendgrid
  • Qasje në hapësirat e përbashkëta në ICK

Qëllimi i ICK-së është që të përzgjedhë idetë e biznesit, të cilat janë inovative dhe konkurruese me tendenca të rritjes dhe shndërrimit në biznese të suksesshme.

Për më shumë informacion si dhe për të aplikuar online, klikoni KËTU.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale