Në Facebook tashmë mund të shisni dhe të blini - Business Magazine Albania

Në Facebook tashmë mund të shisni dhe të blini


Facebook po përfshihet gjithnjë e më shumë në e-commerce me lançimin e Marketplace, shkëmbimi i ri përdorues-përdorues për blerjen dhe shitjen e mallrave me të tjerët në komunitetin tuaj. Kompania thotë se Marketplace, i cili u lançua këtë javë në SHBA, Britani, Australi dhe Zelandën e Re – është një evolucion i një sjelljeje ekzistuese në rrjetin social.

Në-Facebook-tashmë-mund-të-shisni-dhe-të-blini-business-mag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deri në 450 milionë njerëz tashmë e përdorin Facebook-un për të blerë dhe shitur mallra që përdoren çdo muaj, kryesisht nëpërmjet grupeve, sipas menaxherit të projektit Bowen Pan. Me Marketplace, Facebook është duke i dhënë përdoruesit një proces më formal për të kryer këto shkëmbime.

Ikona për Marketplace gjatë ditëve të ardhshme do të zëvendësojë ikonën Messenger në qendër të rreshtit të poshtëm në aplikacionin Facebook për celular. Shtypja e tij do ju çojë automatikisht në një faqe kryesore të artikujve që Facebook beson se ju do të keni interes.

Kjo bazohet në faqet që ju keni pëlqyer dhe, pas disa kohësh ju mund të filloni aktiviteti tuaj të shitjes brenda Marketplace. Ju mund t’i dërgoni mesazh çdo shitësi të çdo sendi dhe të vendosni një ofertë të zgjedhjes tuaj. Për të shitur një objekt, ju thjesht ngarkoni një foto, vendosni një emër, përshkrimin dhe çmimin, dhe konfirmoni vendndodhjen tuaj.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0