interes Archives » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Strategy

Ja cila është strategjia më e mirë e biznesit, sipas Gary Vee

Intervista

Dario Hani, djaloshi 20 vjeçar nga Shqipëria, publikon 3 libra në Amazon

Karriera

Urreni punën tuaj? Bëjini vetes këto 7 pyetje, për të gjetur një punë me më shumë para dhe më shumë lumturi

Business Pulse

Të shqetësuar se nuk do të gjeni pasionin tuaj? Ja pse kjo nuk përbën problem!

Business Pulse

Albanian Cyber Security, komuniteti fokusuar sigurisë kibernetike, sjell tutoriale në gjuhën shqipe

Strategy

Disa mënyra për të drejtuar dhe motivuar ekipin tuaj

Strategy

5 arsye pse ju duhet të keni një mentor

Startup

12 vendet më miqësore me startup-et

Teknologji

Smartfonët dhe të rinjtë: Çfarë do sakrifikonin të rinjtë vetëm që të mos hiqnin dorë nga telefonët e tyre

Business Pulse

Facebook, Cambridge Analytica dhe ana e errët e inteligjencës emocionale