Natasa Djukanovic dhe Darko Buldioski janë folësit e radhës në AllWeb Albania - Business Magazine Albania

Natasa Djukanovic dhe Darko Buldioski janë folësit e radhës në AllWeb Albania


Natasa Djukanovic është CMO në Domain.me. Ajo ka punuar në tri industri të ndryshme, si në sektorin publik dhe atë privat. Specialitetet e saj përfshijnë: planifikimin strategjik, analizën dhe raportimin, marketingun, mediat sociale, menaxhimin e komunitetit, PR dhe komunikimin, mentorimin e startup-eve dhe bashkëbiseduese.

Natasa është gjithashtu një bashkë-themeluese e Digitalizuj.me, një OJQ lokale e cila është një organizatë jo-fitimprurëse që shqyrton fuqinë transformuese të teknologjisë përmes projekteve të ndryshme dhe leksioneve. Është gjithashtu një drejtuese e Spark.me, një nga konferencat më të mëdha teknologjike / biznesit në Evropën Juglindore.

Darko Buldioski është themelues i agjensisë së marketingut dixhital dhe komunikimit NewMediaMK si edhe një drejtor i programit të Konferencës ALLWEB. Ai ka përvojë pune në një shumëllojshmëri të projekteve të ndryshme në internet, duke përfshirë zhvillimin dhe zbatimin e faqeve të internetit, blogeve, rrjetet sociale dhe strategjitë e medias online. Ai dhe ekipi i tij kanë zhvilluar disa nga fushatat më inovative dixhitale dhe në mediat sociale në Ballkan.

Ai është një adoptues i hershëm, promovues dhe edukator. Posedon një mprehtësi në përdorimin e Web, eksperiencën e përdoruesit, dhe dizajnin e informacionit. Me NewMediaMK ai fitoi përvojë duke punuar për si për market e mëdha ashtu edhe për ato të vogla.

Darko ka qenë për një kohë të gjatë edukator, pedagog dhe drejtues. Për më shumë se 10 vjet ai drejton Komuniakcii.net – një blog për median dhe marketingun shkruar në gjuhën maqedonase.

 

AllWeb është Konferenca e parë e Marketingut Dixhital në Tiranë. Organizohet që nga viti 2012 në Shkup duke mirëpritur në skenën e saj folës profesionistë nga kompani që përfaqësojnë marka të mirënjohura ndërkombëtare.

Gjeni videot e edicionit të fundit në linkun AllWeb 2015 – VIDEOS: http://bit.ly/allweb2015

Në web faqen zyrtare, www.allweb.al mund të gjeni edhe informacionin për biletat dhe të përfitoni mundësinë e blerjes së hershme – Early Bird – për të marrë pjesë.

# # # # #

Për më tepër informata kontaktoni me:
Gerti Boshnjaku, në +355 67 20 11 531 ose marketing@newmedia.al

Si edhe me Darko Bulldioski, në  070/ 30 70 40 ose në darko@newmedia.mk

Për më tepër informata rreth folësve, programit dhe për vetë konferencën mund të gjeni në www.allweb.al

/Business Magazine Albania

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0