NASA ofron vende të reja pune. Ja çfarë duhet të bëjnë të interesuarit


Ne të gjithë ëndërrojmë të kemi një punë të rehatshme që na paguan mirë dhe ofron shumë përfitime. Por ka dhe nga ato ditë kur duam thjesht ta kalojmë ditën me krevatin tonë, të shkëputur nga bota që na rrethon. Ndoshta puna që ofron NASA mund të jetë një ëndërr e bërë realitet për shumë punonjës të pakënaqur kudo në botë.

Agjencia Amerikane e hapësirës po ofron një punë që paguan 12,000 Pound për të fjetur 70 ditë. Po, e lexuat mirë!

Shkencëtarët në NASA po rekrutojnë pjesëmarrës për një studim që do të zbulojë se si trupat njerëzorë përshtaten me mungesën e peshës.

Rezultatet do të ndihmojnë shkencëtarët të parandalojnë dëmet që mund t’u shkaktohen austonautëve në hapësirë dhe gjithashtu njerëzve në shtratin e tyre në tokë.

Subjektet e testit njerëzor në këtë studim do të monitorohen vazhdimisht gjatë gjumit të tyre dhe ata gjithashtu duhet të jetojnë, hanë dhe madje të lahen në të njëjtin pozicion. Një tjetër qëllim i këtij studimi është të dimë nëse trupi i njeriut dhe sistemi kardiovaskular mund të përshtaten shpejt me kushtet e hapësirës.

Vullnetarët duhet të jenë të shëndetshëm, dembelë dhe amerikanë dhe të kenë dhjetë javë të lira për të bërë absolutisht asgjë.

/Metro

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale