My Architect, një imazh ndryshe për objektin tuaj - Business Magazine Albania

My Architect, një imazh ndryshe për objektin tuaj

My Architect

Të hedhësh sot hapin për të ndërtuar një shtëpi apo një biznes padyshim është një vendim mjaft i rëndësishëm. Por shpesh, rëndom ndodh që shumë persona të shpenzojnë shuma të mëdha parash dhe në fund nuk mbeten të kënaqur me atë që realizohet. E gjithë kjo ndodh për shkak të neglizhencës që bëhët pikërisht tek konsultimi dhe asistenca e një arkitekti. Mungesa e një eksperti të tillë, hedh poshtë të gjithë mundin dhe shpenzimet e realizuara. Ka raste që një objekt mjaft i thjeshtë apo i vogël, ngjan shumë më i bukur dhe i këndshëm, falë asistencës së arkitektit, se sa një objekt gjigant, por i konceptuar në gjendje të lirë nga pronari.

Vitet e fundit sa vjen e po ndërgjegjësohen qytetarët për rëndësinë që ka arkitekti në planet tona të përditshme.

Pikërisht për këtë ka lindur My Architect, për të sjellë risi të reja jashtë fushës së arkitekturës dhe interiorit për të gjithë klientët. My Architect është tashmë një brand i themeluar në vitin 2016 nga arkitekti Mikel Hoxha dhe një grup të rinjsh profesionistë të arkitekturës me ambicje dhe risi në këtë fushë. Ajo vjen me një showroom abazhuresh dhe prodhimin e mobiljeve në dispozicion të projekteve të studios My Architect.

My Architect është një brand, i cili po synon shtrirjen edhe në Europë dhe tashmë janë realitet projektet jashtë vendit si në Belgjikë dhe Zvicër. Kjo studio i përgjigjet çdo kërkese në këtë fushë përtej Shqipërisë. Ekipi krijon propozime konkrete në bazë të kontekstit dhe kushteve që ofrohen në terren, padyshim duke gërshetuar idetë që ka çdo qytetar për objektin e tij. Ndërthurja e ideve bën që në finale të realizohet punimi i ëndërruar nga klienti.

Disa nga shërbimet që My Architect ofron:

 • Projektim arkitektonik e inxhinierik
 • Projektim urbanistik
 • Projektim vila individuale dhe komerciale
 • Interior e exterior design
 • Projektim peisazhi
 • Urban design
 • Takim & konsultim
 • Matje, ide & koncept
 • Vizatim & dorëzim
 • Zgjedhje & mbikqyrje
 • Grafik-e arkitekture & 3d
 • Projektim, arredim, përpunime grafike të projekteve arkitektonike
 • Vizualizime të imazheve, 2dim+3dim rendera, animacione
 • Dizajn i hapësirave të brendshme
 • Dizajn mobiljesh
 • Mbikqyrje e projektit

Projektet në Behance: https://www.behance.net/myarchitecofficial/projects

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0