My Architect, një imazh ndryshe për objektin tuaj - Business Magazine Albania

My Architect, një imazh ndryshe për objektin tuaj

My Architect

Të hedhësh sot hapin për të ndërtuar një shtëpi apo një biznes padyshim është një vendim mjaft i rëndësishëm. Por shpesh, rëndom ndodh që shumë persona të shpenzojnë shuma të mëdha parash dhe në fund nuk mbeten të kënaqur me atë që realizohet. E gjithë kjo ndodh për shkak të neglizhencës që bëhët pikërisht tek konsultimi dhe asistenca e një arkitekti. Mungesa e një eksperti të tillë, hedh poshtë të gjithë mundin dhe shpenzimet e realizuara. Ka raste që një objekt mjaft i thjeshtë apo i vogël, ngjan shumë më i bukur dhe i këndshëm, falë asistencës së arkitektit, se sa një objekt gjigant, por i konceptuar në gjendje të lirë nga pronari.

Vitet e fundit sa vjen e po ndërgjegjësohen qytetarët për rëndësinë që ka arkitekti në planet tona të përditshme.

Pikërisht për këtë ka lindur My Architect, për të sjellë risi të reja jashtë fushës së arkitekturës dhe interiorit për të gjithë klientët. My Architect është tashmë një brand i themeluar në vitin 2016 nga arkitekti Mikel Hoxha dhe një grup të rinjsh profesionistë të arkitekturës me ambicje dhe risi në këtë fushë. Ajo vjen me një showroom abazhuresh dhe prodhimin e mobiljeve në dispozicion të projekteve të studios My Architect.

My Architect është një brand, i cili po synon shtrirjen edhe në Europë dhe tashmë janë realitet projektet jashtë vendit si në Belgjikë dhe Zvicër. Kjo studio i përgjigjet çdo kërkese në këtë fushë përtej Shqipërisë. Ekipi krijon propozime konkrete në bazë të kontekstit dhe kushteve që ofrohen në terren, padyshim duke gërshetuar idetë që ka çdo qytetar për objektin e tij. Ndërthurja e ideve bën që në finale të realizohet punimi i ëndërruar nga klienti.

Disa nga shërbimet që My Architect ofron:

 • Projektim arkitektonik e inxhinierik
 • Projektim urbanistik
 • Projektim vila individuale dhe komerciale
 • Interior e exterior design
 • Projektim peisazhi
 • Urban design
 • Takim & konsultim
 • Matje, ide & koncept
 • Vizatim & dorëzim
 • Zgjedhje & mbikqyrje
 • Grafik-e arkitekture & 3d
 • Projektim, arredim, përpunime grafike të projekteve arkitektonike
 • Vizualizime të imazheve, 2dim+3dim rendera, animacione
 • Dizajn i hapësirave të brendshme
 • Dizajn mobiljesh
 • Mbikqyrje e projektit

Projektet në Behance: https://www.behance.net/myarchitecofficial/projects

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0