Ministria e Jashtme fton qytetarët: evitoni çdo lëvizje. Ja disa numra emergjence në botë

Ministria e Jashtme fton qytetarët: evitoni çdo lëvizje. Ja disa numra emergjence në botë


Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje qytetarëve të evitojnë çdo lëvizje.

Nëse keni nevojë për ndihmë apo informacion, telefononi në numrat e vënë në dispozicion për emergjencat.

Lexo: Shkon në 64 numri i të infektuarve në Shqipëri

Në Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme:

Kontakt-Emergjence:

Tel:       +355 (0) 42345981 – Mund të kontaktoni: 08:00-22:00

Mobile: +355 (0) 675062600 – Mund të kontaktoni: 08:00-20:00

Vetëm SMS ose “WhatsApp” – nga ora 20:00-08:00

Përfaqësia Nr. Emergjence

ABU-DHABI  +971 58 570 5112

ANKARA +905495611985

ATHINË +30 694165 8183

BEOGRAD 00 381 63 30 95 98

BERLIN 0049 1798215905

BERNË +41774099729

BRATISLAVË 00421 904 801 391/ 00421 944 223 941

BRAZIL 55 61 99114 6568

BUDAPEST +36 30 201 3676

BUKURESHT +40784932223

HAGË 0031616275159

IZRAEL  00972 (0) 54 904 2813

KAJRO  201060300388

KATAR +97470277222

KANBERA + 61 450 977 145

KOPENHAGEN +4591636640

KUVAJT 96594048219

Lexo: Koronavirus do të falimentojë më shumë njerëz se sa vret

LONDËR +44 (0) 75 18662630

MADRID +34 606 376 830

MOSKË +7 929 968 05 38

OTAVË +1 613 864 7575

PARIS +33 1 47 23 31 51

PEKIN +86 13810476221

PODGORICË 38267288757

PRAGË +420 775 041 553

PRISHTINË 00383 45 618 618

RIAD +966501905586 /966532405751

ROMË +39 3420498192

SHKUP  38975376896

SLLOVENI 38631240760

SOFJE +359 89 4311493

STOKOLM +46 73 57 42 350

Lexo:Kina rihap restorantet dhe dyqanet, 70 mijë persona të shëruar nga 81 mijë të infektuar
TOKIO 03-3543-6861

VARSHAVË  +48 501194910

VATIKAN +39 06 39721599

VJENË +00436767886324

WASHINGTON +1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

ZAGREB 00385 91 53 07 477

KONSULLATA BARI +39 080 2055842

KONSULLATA JANINË 0030-6947072353

KONSULLATA MILANO +39 3497834666

KONSULLATA  MYNIH +4915237913997

KONSULLATA SELANIK 0030 6983661224

KONSULLATA STAMBOLL 00905396566219

MISIONI BE BRUKSEL 0032485401237

MISIONI GJENEVË +41 79 151 85 04/+4122 7311143

MISIONI NATO +32 2 707 2782

MISIONI OKB NJU JORK  +1 347 241 4434/ +1 202 758 9526

MISIONI OSBE-VJENË  +43 1 328 8710

Lexo: NASA nxjerr falas galerinë me foto nga hapësira

MISIONI STRASBURG  +33 3 88 36 02 06

MISIONI  UNESCO  +33 (0) 1 45 68 32 44 +33 (0) 6  15 63 09 67

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0