NASA nxjerr falas galerinë me foto nga hapësira

NASA nxjerr falas galerinë me foto nga hapësira


Mund t’i shkarkoni, ose thjesht t’i shikoni fotografitë e hapësirës. ​​NASA i ka vënë ato në dispozicion për ju. Nasa ka bërë gati të gjithë koleksionin e imazheve, tingujve dhe videove në dispozicionin tuaj, të cilat mund t’i kërkoni online.

Janë 140,000 fotografi dhe burime të tjera në dispozicion për ju, për t’i parë, madje edhe shkarkuar e përdorur në çdo mënyrë që ju pëlqen.

Lexo: Denis Gafuri, ju vë në dispozicion falas librin e tij “Suksesi në Shitje”

Ju mund të shkruani fjalën që dëshironi dhe të kërkoni në bazën e të dhënave të imazheve të hapësirës. Për më tepër, ekzistojnë edhe imazhe të astronautëve, hedhjes së raketave, ngjarjeve në NASA dhe sende të tjera interesante. Gjithashtu është interesante se pothuajse çdo imazh vjen me të dhënat EXIF, të cilat mund të jenë të dobishme për entuziastët e astrofotografisë.

NASA

Kur kërkoni në galeri, mund të zgjidhni të shihni imazhe, video ose audio. Dunja Djudjic shkrimtarja nga Serbia ka bërë një kërkim në galerinë e NASA-së dhe ka gjetur këto foto nga hapësira:

Lexo: Lulëzon tregtia online. Ja një lista e subjekteve ku mund të porosisni online

NASA

NASA

NASA

NASA

NASA krijon përmbajtje interesante edhe për përdoruesit jo shumë të mirë të internetit. NASA na bën të ndihemi më afër me punën e saj dhe të njohim sekretet e hapësirës së jashtme. Për shembull, ata kohët e fundit lëshuan një llogari GIPHY plot me dhurata të mrekullueshme të animuara.

Lexo: Si të shmangni shtrëngimin e duarve?

Fotografia është një pjesë e rëndësishme e misioneve të NASA-s. Biblioteka e gjerë që ka botuar tani është në dispozicion për të gjithë, pa pagesë dhe pa të drejta të autorit. Prandaj, mund të shikoni misteret magjepsëse të hapësirës, ​​të shikoni se si duket brenda ambienteve të NASA-së, ose të shkarkoni fotografi për të bërë diçka të mrekullueshme prej tyre. Sido që të jetë, do ta shijoni.

Burimi: Photography

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0