"Me guxim, filloje biznesin tënd!" - Business Magazine Albania

“Me guxim, filloje biznesin tënd!”


“Me guxim, filloje biznesin tënd!”, është motoja e “Javës Evropiane të Startup-eve” që fillon sot dhe në të cilën përfshihet edhe Shkupi së bashku me 220 qytete nga 40 shtete.

Qëllimi kryesor është promovimi i sipërmarrjes dhe mundësive të cilat janë në dispozicion të të gjithë atyre të cilët kanë dëshirë të fillojnë një biznes personal.

“Java Evropiane e Startup-eve” do të zhvillohet në shumë vende në qytetin e Shkupit. Ajo do të zgjasë deri më 10 Shkurt dhe në fund do të mbahet konferencë në Info qendrën e BE-së.

Në aktivitetet janë përfshirë sipërmarrës të suksesshëm, inovatorë, kompani, institucione dhe organizata kyçe për përkrahje të startup-eve dhe bizneseve të reja.

Burimi: gazetaexpress.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0