Më 15 Mars vjen WMF International Roadshow! Shansi për çdo start-up të prezantohet në një skenë globale - Business Magazine Albania

Më 15 Mars vjen WMF International Roadshow! Shansi për çdo start-up të prezantohet në një skenë globale

Në Tiranë do të zhvillohet më 15 mars eventi emocionues WMF International Roadshow Albania, në Maritim Hotel Plaza në Tiranë.

Në bashkëpunim me Moneys Magazine, Albania Economia, Dhoma e Tregtisë Italiane në Shqipëri – CCIA, dhe Edona Bilali, Ministre e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes në qeverinë shqiptare, ky event është një mundësi unike për startup-et në Shqipëri që të shfaqin risitë dhe idetë e tyre në një skenë globale.

International Roadshow Albania është pjesë e një turneu global që synon promovimin e bashkëpunimit dhe ndarjen e ideve në sektorët dixhital, social dhe sipërmarrës. Kjo ngjarje është mundësia e përsosur për të përqafuar mjetet dixhitale dhe për të konsideruar inovacionin, aksesin dhe barazinë si vlera kyçe për botën moderne.

Gjatë eventit, 15 startup-e do të përzgjidhen për të prezantuar idetë dhe risitë e tyre para një jurie investitore ndërkombëtare dhe anëtarëve të WMF. Tre fituesit më të mirë do të kenë mundësinë të marrin pjesë në WMF 2023 në Rimini, Itali dhe do të shpërblehen me çmime të ndryshme, duke përfshirë një tavolinë në Startup District, akses në B2B dhe aktivitetet e rrjeteve, dhe mundësinë për të marrë pjesë në Startup Stage. në Rimini të Italisë.

Për më tepër, të gjitha startup-et e përzgjedhura nga Konkursi i Startup-it lokal gjatë eventit shqiptar do të kenë akses në takime B2B me investitorë ndërkombëtarë, një zonë ekspozimi lokale kushtuar startup-eve dhe rrjetin global të WMF. Kjo ofron një mundësi unike për startup-et që të përfshihen në iniciativa të ngjashme gjatë gjithë vitit dhe të lidhen me investitorë nga e gjithë bota.

WMF International Roadshow Albania do të paraqesë një numër folësish kryesorë të cilët janë ekspertë në fushat e marketingut dixhital, mediave sociale dhe sipërmarrjes. Këta folës do të ndajnë njohuritë dhe njohuritë e tyre me të pranishmit, duke ofruar informacion dhe frymëzim të vlefshëm që mund të ndihmojë startup-et në Shqipëri të çojnë bizneset e tyre në një nivel tjetër.

Veprimtaria përfshin gjithashtu një panel të shquar gjyqtarësh duke përfshirë CEO dhe liderë të industrisë në sektorë të ndryshëm si Gianluca Berghella, CEO i Armundia Group, AnaMaria Meshkurti, Shefe e Marketingut, Komunikimit dhe Angazhimit në Fongit (Zvicër), Shqipe Berisha, GM në TUMO Tirana. Qendra për Teknologjitë Kreative, Genti Selenica, CEO i Baboon; Antonio Nidoli President CCIA dhe CEO i Edilcentro; Luca Busi, President i Coca-Cola Bottling Shqipëria dhe Uji Ftohte Tepelene; Mario Tonucci, Themelues i Tonucci&Partners Antonio Baccari, Feel Venture VC (Londër); Giancarlo Vergine, CEO i OverVentures dhe shumë të tjerë.

Të pranishmit do të kenë gjithashtu mundësinë të dëgjojnë nga ekspertë të tjerë në industri, duke përfshirë themeluesit e suksesshëm të startup-eve, kapitalistët e sipërmarrjes dhe profesionistët e marketingut. Këta folës kryesorë do të ofrojnë njohuri dhe këshilla të vlefshme që mund të ndihmojnë startup-et në Shqipëri të kenë sukses dhe të lulëzojnë në tregun konkurrues global.

Në përgjithësi, folësit kryesorë në WMF International Roadshow Albania do t’u ofrojnë të pranishmëve njohuri dhe strategji të vlefshme për ndërtimin e startup-eve të suksesshme dhe do të ndihmojnë në frymëzimin dhe motivimin e sipërmarrësve që t’i çojnë bizneset e tyre në një nivel tjetër.

Për të qenë pjesë ju mund të blini biletën tuaj të fazës së hershme deri më 13 mars./ EventBrite

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0