Krijohet kompania e menaxhimit të hoteleve "Partner Hotel Albania" - Business Magazine Albania

Krijohet kompania e menaxhimit të hoteleve “Partner Hotel Albania”

Partner Hotel Albania

Më 30 maj u mbajt eventi i inagurimit të Partner Hotel Albania, ku pjesëmarrës ishin aktorët kryesorë të fushës së hoteleri turizmit, duke e parë Partner Hotel si indikatorin kryesor për standardizimin e mikëpritjes.

Turizmi është një pikë delikate, por edhe e bukur për t’u eksploruar dhe gjatë këtij eventi u prezantua eksplorimi në industrinë e hotelerisë dhe atë të shërbimeve. Për herë të parë në Shqipëri po vjen kompania lider në fushën e menaxhimit të mikpritjes në hoteleri. Të dedikuar dhe me vizion të qartë do sjellin për tregun shqiptar shërbime “outsourcing”, të cilat do të standardizojnë dhe strukturojnë atë çka hoteleria na ofron.

 

foto1

Hotelet mbështeten shumë në punën njerëzore dhe gjetja dhe mbajtja e punonjësve të kualifikuar është sfiduese, veçanërisht gjatë sezoneve dhe shumë prej jush mund ta vërtetojnë këtë gjë. Për më tepër, industria e mikëpritjes përballet me një normë të lartë qarkullimi që mund të shkojë deri në 80%, dhe kjo sigurisht nuk është një normë e mirë për asnjë hotel, apo strukturë akomoduese. Këto shërbime “outsourcing” do të ofrohen nga Partner Hotel, një kompani e suksesshme italiane, e cila operon tashmë në Greqi, Kroaci dhe e themeluar në Shqipëri me më shumë se 35 vjet përvojë dhe njohuri të kombinuara në fushën e mirëmbajtjes dhe menaxhimit të objekteve.

foto2

Shqipëria është një vend, i cili i përthith shpejt risitë, trendet e reja dhe inovacionin si dhe është gjithmonë e hapur drejt zhvillimeve të reja, prandaj kishte ardhur koha që në përmbajtje të Albgroup dhe INIZIATIVE VENETO GROUP të sillnim Partner Hotel në Shqipëri. Sigurisht që së bashku me IVEgroup do të sjellin në mënyrën më të mirë këto shërbime për të përmirësuar dhe lehtësuar hotelet në ofrimin e shërbimeve.

foto3

“Outsourcing” është praktika më e ndikuar për të gjitha subjektet hoteliere në mbarë botën, e cila shton profesionalizmin dhe efikasitetin në menaxhimin e hotelit dhe në të njëjtën kohë i ofron investitorëve dhe menaxherëve të hoteleve standardizim të shërbimeve. Ne bëjmë shërbimin, ju bëni menaxhimin!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0