Lidhjet familjare në biznes dhe sfidat e transformimit të kompanive shqiptare

Lidhjet familjare

30 vjet nga ndryshimi i modelit ekonomik ne vend, sipërmarrja Shqiptare vazhdon te dominiohet nga kompani, që qeverisen nëpërmjet lidhjeve të ngushta familjare. Administrimi vazhdon të mbetet në duart e pak personave, anëtarë të familjes dhe nuk delegohet tek stafi menaxherial.

Realitetet e reja kërkojnë që sipërmarrjet të nisin transformimin në biznese të menaxhuara, ku detyrat delegohen në të gjitha shkallët e hierarkisë.

Gjatë periudhës së pandemisë ishin të shumta rastet kur këto biznese hasën vështirësi, pasi proceseve të rëndësishme si marketingu, shitjet dhe prodhimi, u mungonin profesionistët dhe menaxherët, të cilët do të adoptonin shpejt avantazhet që ofron sot teknologjia.

Vështirësi më të mëdha hasën ato sipërmarrje familjare, lokale të angazhuara në sektorin prodhues, të cilat për shkak të izolimit të ekonomisë nuk kanë mundur të tregtojnë prodhimet e tyre. Me rinisjen e aktivitetit prodhues ështe e rëndësishme që këto sipërmarrje të fillojnë të mendojnë për patnerë të rinj dhe për zgjerimin e hartës së eksporteve me fokus tregjet e huaja.

Lexoni: 6 gjëra nga të cilat duhet të heqësh dorë për të qenë i/e lumtur

Për realizmin e këtyre objektivave nevojiten njerëz të aftë, profesionistë dhe të perditësuar me zhvillimet më të fundit.

Cilat është pikënisja e këtij transformimi?

Që transformimi të ndodhë nevojitet që fillimisht të ridimensionohet kupola drejtuese e kompanive duke u shkëputur njëherë e mirë nga lidhjet familjare dhe duke hapur kompaninë drejt prurjeve cilësore në administrim.

Ndryshimi nis që nga kërkesat dhe kriteret e stafeve mbështetëse në rekrutimin e personave të interesuar për punë, të cilët duhet t’i përshtaten nevojave të reja të sipëmarrjes dhe të nisin të mendojnë ndryshe nga e kaluara 30 vjeçare.

Sipas projeksioneve të fundit, 20% e 60.000 të larguarve nga puna gjatë periudhës së pandemisë do të merren në punë automatikisht gjatë 2 muajve në vazhdim, pasi shumica e bizneseve janë rihapur dhe kërkesat për forcë punëtore kanë filluar. Kompanitë po përpiqen të përshtaten me situatën dhe po krijojnë hapësira të reja për punësim.

Të papunët duhet të inkurajohen të aplikojnë në kompani punësimi dhe të jenë prezent me cv-të e tyre pasi sezoni veror do të ketë nevojë për staf, kryesisht në sektorin e shërbimeve.

Aldi Qose (Ekspert i çështjeve të punësimit) shprehet se kompanitë kanë nisur të shpallin vendet e lira të punës dhe në të njëjtën kohë kërkesat për punë nga individët pas situatës së krijuar kanë qenë në rritje. Problemi nuk qëndron tek kërkesa e kompanive për staf, por tek hezitimi i kandidatëve për të aplikuar.

Qose shprehet se në shumë raste cv-të nuk janë të pasura me eksperienca dhe janë shumë të varfra në përgatitje. Ekspozimi i karrierës është një element parësor në cv, por nevojitet gjithashtu që kandidatët të reklamojnë arritjet dhe njohuritë e tyre, si dhe duhet të nisin të eksplorojnë pozicione pune të njëjta, por në industri të ndryshme.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale