Lexuesit e Businessmag përzgjedhin si e duan revistën e tyre. Njihuni me rezultatet e anketës

Lexuesit e Businessmag

Mbi 5 vite përvojë dhe rritje së bashku me ju, ne duam të sjellim tek ju publikimet premium. Për këtë ju pyetëm rreth revistës Business Magazine Albania disa javë më parë, për të parë reagimet dhe feedback-un tuaj kundrejt punës që kemi realizuar ndër vite dhe çfarë do të donit më shumë. Jemi të lumtur që kemi marrë komente, sugjerime dhe kritika, të cilat do t’i marrim parasysh për të përmirësuar punën tonë. Duam të ndajmë me ju rezultatet e anketës për të qenë transparent me të gjithë ju.

Gjatë procesit të anketimit morëm përgjigjie nga persona të ndryshëm, me profesione të ndryshme, duke filluar nga të rinj studentë e deri te drejtuesit e kompanive në Shqipëri.

75% e të anketuarve u përgjigjën se e ndjekin BusinessMag online në mediat sociale dhe në faqen e webit. Kur publikojmë numrin e ri të revistës, kujdesemi që ta publikojmë në dy formate, në atë digjital dhe print. Nga të anketuarit, mbi 44% u përgjigjën që e kanë marrë formatin digjital të revistës, i cili ka qenë gjithmonë falas, ndërsa gati 53% janë përgjigjur se dëshirojnë të kenë në duar variantin e printuar të revistës.

Lexo: 5 artikujt më të lexuar gjatë vitit në Businessmag.al

“Jam i gatshëm të paguaj abonim një vjeçar për të marrë vetëm versionin digjital” u përgjigjën 32% e të anketuarve. Mbi 22% u shprehën se do të paguanin vetëm për versionin print dhe 24% janë shprehur se pas pagesës do donin të kishin të dy versionet. Gati 59% thonë se janë të gatshëm të paguajnë më pak se 10$ në vit për versionin digjital, për versionin print më pak se 15$, ndërsa për të dyja versionet së bashku, 15-20$ në vit.

Interesant është fakti që 76% e të anketuarve janë përgjigjur se e kanë më të lehtë të paguajnë online, kryesisht me kartë krediti ose në mënyra të tjera sipas mundësive.

Duke filluar që prej numrit të ardhshëm të revistës një pjesë e përmbajtjes së BusinessMag do të jetë premium, kundrejt pagesës dhe ju do të keni mundësi të zgjidhni paketën më të përshtatshme për ju.

Për t’u informuar më shumë për rezultatet e anketës Lexo Këtu

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0