Lexuesit e Businessmag përzgjedhin si e duan revistën e tyre. Njihuni me rezultatet e anketës - Business Magazine Albania

Lexuesit e Businessmag përzgjedhin si e duan revistën e tyre. Njihuni me rezultatet e anketës

Lexuesit e Businessmag

Mbi 5 vite përvojë dhe rritje së bashku me ju, ne duam të sjellim tek ju publikimet premium. Për këtë ju pyetëm rreth revistës Business Magazine Albania disa javë më parë, për të parë reagimet dhe feedback-un tuaj kundrejt punës që kemi realizuar ndër vite dhe çfarë do të donit më shumë. Jemi të lumtur që kemi marrë komente, sugjerime dhe kritika, të cilat do t’i marrim parasysh për të përmirësuar punën tonë. Duam të ndajmë me ju rezultatet e anketës për të qenë transparent me të gjithë ju.

Gjatë procesit të anketimit morëm përgjigjie nga persona të ndryshëm, me profesione të ndryshme, duke filluar nga të rinj studentë e deri te drejtuesit e kompanive në Shqipëri.

75% e të anketuarve u përgjigjën se e ndjekin BusinessMag online në mediat sociale dhe në faqen e webit. Kur publikojmë numrin e ri të revistës, kujdesemi që ta publikojmë në dy formate, në atë digjital dhe print. Nga të anketuarit, mbi 44% u përgjigjën që e kanë marrë formatin digjital të revistës, i cili ka qenë gjithmonë falas, ndërsa gati 53% janë përgjigjur se dëshirojnë të kenë në duar variantin e printuar të revistës.

Lexo: 5 artikujt më të lexuar gjatë vitit në Businessmag.al

“Jam i gatshëm të paguaj abonim një vjeçar për të marrë vetëm versionin digjital” u përgjigjën 32% e të anketuarve. Mbi 22% u shprehën se do të paguanin vetëm për versionin print dhe 24% janë shprehur se pas pagesës do donin të kishin të dy versionet. Gati 59% thonë se janë të gatshëm të paguajnë më pak se 10$ në vit për versionin digjital, për versionin print më pak se 15$, ndërsa për të dyja versionet së bashku, 15-20$ në vit.

Interesant është fakti që 76% e të anketuarve janë përgjigjur se e kanë më të lehtë të paguajnë online, kryesisht me kartë krediti ose në mënyra të tjera sipas mundësive.

Duke filluar që prej numrit të ardhshëm të revistës një pjesë e përmbajtjes së BusinessMag do të jetë premium, kundrejt pagesës dhe ju do të keni mundësi të zgjidhni paketën më të përshtatshme për ju.

Për t’u informuar më shumë për rezultatet e anketës Lexo Këtu

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0