10 ngjyra që duhet patjetër t'i kombinoni me njëra tjetrën këtë verë! - Business Magazine Albania

10 ngjyra që duhet patjetër t’i kombinoni me njëra tjetrën këtë verë!

10 ngjyra që duhet patjetër t'i kombinoni me njëra tjetrën këtë verë!

Ndërsa sezoni i verës po afron dhe temperaturat rriten, tani është koha ideale për të rifreskuar dollapin tuaj me koncepte të zgjuara. Përzgjedhja juaj e varieteteve dhe toneve ndikon në mënyrë kolosale në mënyrën se si shiheni për sa i përket stilit dhe modës. Ndërsa disa kobinime të varieteteve mund të përmirësojnë pamjen e veshjes suaj, të tjerat thjesht mund të duken të sikletshme dhe jo aq të gatshme për verën.
Esencialet e dollapit veror prodhohen përgjithësisht duke përdorur materiale që marrin frymë si pambuku, pëlhura ose pëlhura prej fije artificiale, për të na mbajtur të freskët gjatë klimës së nxehtë. Konsideroni pantallonat e shkurtra, bluzat, veshjet e diellit dhe rrobat e banjës. Ndryshe nga klima e ftohtë kur ne ndryshojmë gjithçka përreth me materiale më të rënda si leshi ose fibra sintetike të izoluara për të qëndruar të ngrohtë, pëlhurat e verës duhet të jenë super të lehta, që marrin frymë për të siguruar rehati në vapë.

1. Mustang blu dhe lëkurë hiri
E motivuar nga bluja ikonë botërore Mustang, kjo ngjyrë metalike kombinohet me gamën gri të lëkurës Ash për të përcjellë një përvojë ekstreme luksi dhe është aq qetësuese .
2. E bardha klasike dhe hiri
Ndërsa të gjithë i pëlqejnë të bardhat në verë, kjo përzierje e veçantë e të bardhës me hirin do t’i japë më shumë thellësi teksturave të stinës. Duke vazhduar me një model të ekstravagancës së qetë, kjo gamë po gërmon për një afat të gjatë.
3. Peach tea dhe Biscuit
Ngjyra e pjeshkës është e famshme për një kohë të gjatë, por kur shoqërohet me ngjyrë bezhë biskote, cilësia dinamike e ngjyrës duhet të jetë më e dukshme.

Lexo edhe:Startup-i Edonia investon 2 milionë euro për të transformuar mikroalgat në alternativë të mishit të bluar me shije më të butë

4. Andaman Blu dhe ocean green
Andaman Blue nxjerr një esencë të qetë që sugjeron ujërat e pacenuara të ishullit, ndërsa Ocean Green nxjerr në pah ngjyrat qetësuese të peizazheve bregdetare. Këto tone freskuese jo vetëm që i shtojnë një prekje të gjallë veshjeve konvencionale, por gjithashtu veprojnë si elementë fleksibël për grupet bashkëkohore.
5. Digi Lavender dhe Sea Pink
Një model tonaliteti thelbësor për sezonin, veshja indiane e meshkujve që ka përqafuar llojin e saj rozë vazhdon të provojë dhe eksplorojë. Një gamë eterike, ngjyrat e gjalla magjepsin shqisat e dikujt përtej besimit. Veshjet indiane të grave kanë qenë përgjithmonë për gjallërinë, duke e bërë sezonin e ri të veçantë me përshtypjen e heqjes dorë dhe romancës. Duke eksploruar një gamë të ndjeshme dhe delikate, sezoni zhvillohet për të thithur nuanca të tjera dramatike si agrumet dhe vjollca.

6. Rozë bimore dhe çaj
Ndërsa roza ka qenë përgjithmonë e preferuara, kjo ngjyrë rozë bimore nxjerr një ndjesi vere, por është qetësuese për sytë. E kombinuar me tonin e çajit, të jeni të sigurt se shumë pak do të shihen me një përzierje tonesh të ngjashme.

7. Mermer Blu dhe Gri
Kjo përzierje e ngjyrës blu dhe gri funksionon në një mënyrë të mirë për ngjarjet formale dhe joformale dhe ju siguron sigurinë e nuancave të errëta kur dëshironi që veshja juaj të tërheqë vëmendjen maksimale.
8. Mermaid Purple, Koral dhe Det
Duke nxjerrë në pah tërheqjen e magjepsur të thellësive të detit, kjo përzierje rrezaton klas pushimesh, ngrohtësi dinamike dhe qetësi të qetë, duke krijuar një shije të çuditshme që magjeps mendjen krijuese.

9. Fildishi dhe Kaghaz
Ndërsa e bardha në të bardhë është modeli veror, duke provuar nuanca të ndryshme të së bardhës si fildishi dhe kagazi do t’i japin thellësi veshjes.
10. Agrumet dhe seaweed
Agrumet dhe a seaweed bashkohen për të bërë një përzierje dinamike dhe stimuluese në modën bashkëkohore. Tonet e agrumeve injektojnë një shpërthim energjie me nuancat e tyre të gjalla dhe të shijshme, ndërsa Alga e detit ofron një komponent klasik me nuancat e tij të bazuara dhe organike.

bs

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0