Lejohet aktiviteti i bareve e restoranteve dhe qarkullimi i njerëzve deri në 22:00 - Business Magazine Albania

Lejohet aktiviteti i bareve e restoranteve dhe qarkullimi i njerëzve deri në 22:00

qarkullimi

Me 5 janar, hyn në fuqi regjimi i ri i qarkullimit të njerëzve dhe automjeteve, si dhe zgjerohet orari I mbajtjes hapur të aktiviteteve. Dëri me 4 Janar, qarkullimi dhe baret e restorantet lejoheshin deri në oren 20:30. Ndërsa nisur nga sot hyjnë në fuqi normat e mëparshme që mundëosjnë qarkullimin deri në oren 22:00.

Krahas qarkullimit të personave, kohëzgjatja shtrihet edhe për baret e restorantet.
Kufizimi u vendos vigjilje të Krishtlindjeve, 24 Dhjetor dhe zgjati deri me 4 Janar. Objektivi sipas Komitetit të Ekspertëve ishte të frenohet përhapja e pandemisë dhe më saktë. Ky vendim synoi të shmangë grumbullimet për festime në prag të festive.

Lexo: Covid-19 i ndryshuar dhe ‘izolimi’ i britanikëve

Kufizimi që nistë në 20:30 zgjaste deri në orën 6:00 të mëngjesit. Brenda kësaj fashe orare mund të lëvizej vetëm nëse merrej leje te eAlbania për arsye specifike.

Ditët e fundit, raportet e ministrisë së Shëndetësisë tregojnë se ka një ulje të theksuar të numrit të të infektuarve dhe jetëve të humbura.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0