Lançohet aparati fotografik që printon foto pa përdorur bojë » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 12/01/2017

Lançohet aparati fotografik që printon foto pa përdorur bojë

Share
nga Anerola Torollari
Jan 12, 2017
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Kompania ‘Polaroid’ ka prezantuar aparatin e saj fotografik më të fundit, i cili mund t’i printojë fotot brenda një minute duke përdorur ZINK ( teknologji e printimit pa bojë).

Pajisja u lançua në Las Vegas gjatë eventit ‘Consumer Electronics Show 2017.’ Ajo mund t’i printojë fotot në madhësinë 3×4-inç (7×10 cm). Aparati ka të integruar një sensor CMOS 20-megapiksel, blic të dyfishtë LED, mund të regjistrojë video HD 1080p dhe 3 mënyra fotografimi si: bardh e zi, me ngjyra dhe vintage.

Ai gjithashtu ka lidhje Wi-Fi dhe Bluetooth-i, aplikacionin Polaroid Print si edhe mekanizmin ‘self-timer’, kështu që ju mund të bëni selfie pa pasur nevojë të zgjatni krahun. Aparati përmban një ekran me prekje LCD, 3.97inç (10 cm) për të inkuadruar dhe printuar fotografitë brenda një minute.

burimi: acp.alEvente