Kurs 10-javor: SHITJA ME PAKICË - Si të kthejmë Vizitorët në Blerës - Business Magazine Albania

Kurs 10-javor: SHITJA ME PAKICË – Si të kthejmë Vizitorët në Blerës


REALITETI: Gjithkush dëshiron të bëjë më shumë shitje, por ekonomia e sotme krijon sfida të shumta për biznesin dhe shitjen, sfida që janë edhe frustruese edhe acaruese.

Nuk ka rëndësi se çfarë shisni. Në dyqanin tuaj, çelësi i vërtetë për të lëvizur produktin tuaj jeni ju. Kur klientët vijnë përballë jush, me dilema për zgjedhjen e produktit tuaj apo të konkurrencës, e vetmja mundësi të fitoni shitje është lidhja që ju ndërtoni me ta, dhe kjo mund të bëjë ndryshimin e madh dhe fitimprurës. Aftësia juaj për të komunikuar me klientët, për ti bërë ata të ndihen komod dhe ndërkohë të plotësojnë nevojat e tyre, përcakton SUKSESIN tuaj.

Nëse po kërkoni të fitoni më shumë shitje në këtë treg të varfër e rrëmujë … VEPRONI TANI!

Merrni vendimin e duhur të merrni pjesë në kursin 10-javor me temë:
SHITJA ME PAKICË – Si të kthejmë Vizitorët në Blerës.

Nga ky kurs, bazuar mbi trajnimin me të njëjtin titull – zhvilluar nga një prej ekspertëve ndërkombëtarë në shitje, dhe autor i disa librave bestseller, ju do të merrni informacion mbi shitjet në shekullin 21, si dhe një koleksion këshillash praktike mbi teknikat e shitjes së bashku me shumë fakte të jetës reale.

Gjithashtu, ju do të mund të ndjeni shijen se si të avanconi në karrierën e shitjes me një sistem – i lehtë për t’u mësuar, me hapa praktikë e fitimprurës. Ju do të përfitoni nga shmangia e gabimeve dhe do të jeni në gjendje të përqëndroheni në gjërat që funksionojnë vërtet, veçanërisht në këtë treg mjaft konkurrues, ku konsumatorët e zgjuar të internetit janë më të informuar se kurrë më parë.

I njëjti trajnim zhvillohet kudo në botë, për të gjithë të interesuarit që punojnë në shitje me pakicë (pronarë, drejtues, menaxherë e shitësa, në dyqane nga më të ndryshmet e me larmi mallrash).

Nëse keni menduar ndonjëherë të shfrytëzoni mundësitë që ofron një trajnim i tillë, atëherë ja ku është mundësia: trajnim këtu në Tiranë, në shqip, në formatin e një kursi 10-javor dhe në një orar shumë të përshtatshëm, për të mos u shkëputur nga aktiviteti juaj. Dhe më e rëndësishmja – me kosto minimale.

Po çfarë do të mund të përfitoni konkretisht? Me përfundimin me sukses të kursit, ju do të keni mësuar:

• Si të trajtoni “vizitorët” që “vetëm po i hedhin një sy”, apo nxjerrin pengesa të tjera mbrojtëse.
• Si të angazhoni klientët tuaj në një bisedë të rehatshme që hap derën për më shumë shitje.
• Si të bëni pyetje që zhvillojnë besimin dhe nxjerrin në pah mundësitë e fshehura për shitje.
• Si të prezantoni mallin me elokuencë dhe emocion që rezulton në shprehjen “Unë do e marr këtë”.
• Si të ndiqni hapat e duhur, që shumë shitësa e humbin mundësinë t’i përdorin, dhe që lehtë mund të sjellin shtesë në shitje.
• Si të trajtoni pengesat dhe kundërshtimet dhe qetësisht të mbyllni “shitjen – SOT”.
• Si të zotëroni artin e komunikimit që të merrni referenca dhe të ktheni gjithmonë klientin në dyqanin tuaj.

Në fund do të shijoni kënaqësinë e marrjes së Çertifikatës se trajnimit.

KOHËZGJATJA dhe ORARI: Kursi fillon më datë 12 Tetor 2016, dhe zhvillohet çdo të Mërkurë, ora 18:00-20:00. Përfundon më datë 14 Dhjetor 2016.

ÇMIMI i KURSIT: Vetëm 149€ (dikush jashtë ka shpenzuar 1.499$ – Uaauuu)
Por nëse regjistroheni deri në 8 Tetor do paguani 120€ 🙂 .

REGJISTRIMI: Çdo ditë nga e Hëna në të Premte, prej orës 09:00-16:00, pranë qëndrës tonë (Rr. “Xhoxhi Martini”, Pall. Colombo, Tiranë). Për informacion shtesë, telefononi në: 044511723 ose dërgoni email në: [email protected]

Trajner: Edmond NORRA – GCA (Gitomer Certified Advisor)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0