Krijo, mëso dhe relaksohu me elegantin Galaxy Tab S6 Lite


Samsung Electronics prezantoi tabletën e re Galaxy Tab S6 Lite, një tabletë elegante dhe të përballueshme, të projektuar si për punë ashtu edhe për të luajtur. Me hapësirë ​​të bollshme të ekranit, trup të hollë dhe kompakt dhe një S Pen të ridizajnuar të përfshirë, Galaxy Tab S6 Lite është tableta ideale për të marrë shënime të shpejta dhe për të shijuar përmbajtjen tuaj të preferuar.

Lexo: Ekspertët e shëndetit (NHS) rekomandojnë Ibuprofenin për të trajtuar Covid-19

“Ne e kuptojmë se sa e ngarkuar mund të jetë jeta moderne, pasi puna bëhet më fleksibël dhe përzihet me kohën tonë personale. Konsumatorët kanë nevojë për një pajisje të gjithanshme që mund të integrohet pa probleme në jetën e tyre të përditshme,” tha Woncheol Chai, SVP dhe Drejtor i Ekipit të Planifikimit të Produkteve, Departamenti i Komunikimit Celular, në Samsung Electronics. “Galaxy Tab S6 Lite dhe S Pen i ri janë të pajisura me teknologjinë më të fundit për t’i ndihmuar njerëzit të qëndrojnë të organizuar, të bëjnë disa gjëra njëherësh dhe të ‘kapin’ idetë lehtësisht, duke i lejuar ata të shpenzojnë kohë për çka ka më shumë rëndësi për ta.”

 

Krijo më shumë, stresohu më pak me S Pen-in e ridizajnuar:

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke përdorur tabletin tuaj për punë, studim ose gjatë kohës së pushimit në shtëpi, S Pen i azhurnuar është ndihmësi i përsosur për shënime dhe multitasking. S Pen i ri ka një dizajn të rifreskuar që e bën atë sa më praktik dhe të rehatshëm për t’u përdorur si një stilolaps tradicional. Me peshë vetëm 7.03g, S Pen i ri është i lehtë për t’u përdorur, sinkronizimi i përmirësuar dhe maja e stilolapsit prej 0.7 mm japin precizion më të madh për shënime dhe vizatime. Kur të keni mbaruar me hedhjen e ideve tuaja, S Pen puthitet me magnet në anën e djathtë të tabletës, ose në kapakun opsional, duke e bërë të lehtë për t’u përdorur pa u shqetësuar se mos humbet. S Pen i Galaxy Tab S6 Lite është gjithashtu pa bateri, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për karikimin kur përdorni S Pen-in tuaj.

Duke përdorur S Pen dhe Samsung Notes, ju mund të shndërroni shënimet e shkruara me dorë në tekst menjëherë. Kërkoni dhe kategorizoni shënimet tuaja me lehtësi nëpërmjet etiketave, nxirrni në pah fragmente të rëndësishme dhe zmadhoni përmbajtjen me veçorinë e zmadhimit 300%. Të gjitha shënimet tuaja mund të eksportohen lehtësisht në PDF, imazh JPEG, skedar teksti ose dokumenti Microsoft Word.

Lexo: Webinar falas: Kurse për Programimin në Distancë

Dizajn frymëzues që nuk do t’ju rëndojë:

Me një ekran 10.4 inç dhe korniza të holla, Galaxy Tab S6 Lite ofron një ekran të gjerë dhe gjithëpërfshirës. Dizajni i lehtë dhe kompakt e bën atë tabletën ideale për multitasking, marrjen e shënimeve dhe shikimin e videove ose filmave. E pajisur me versionin e fundit të One UI, të optimizuar për ekranet më të mëdha të tabletave, Galaxy Tab S6 Lite ka një ndërfaqe vizuale më intuitive dhe mjete të thjeshtuara navigimi, duke bërë që kalimi midis shumë aplikacioneve të jetë i butë dhe i lehtë, në mënyrë që të mund të përqendroheni në detyrën në fjalë.

E disponueshme në dy ngjyra të bukura, Gri Oksfordi dhe Blu Angorë, me një S Pen dhe kapakun opsional, Galaxy Tab S6 Lite është një aksesor elegant, si dhe një pajisje e fuqishme e produktivitetit.

 

Veçori të përmirësuara argëtimi:

Galaxy Tab S6 Lite është i pajisur me karakteristika të zgjuara, të dobishme dhe argëtuese që e bëjnë dëgjimin e muzikës, përmbajtjen e transmetimit, blerjen në internet ose lidhjen me miqtë më të lehtë dhe më të këndshme. Galaxy Tab S6 Lite përfshin altoparlantë të dyfishtë me tinguj nga AKG dhe tinguj rrethues 3D Dolby Atmos për audio gjithëpërfshirëse të jashtëzakonshme, kështu që nëse jeni duke parë një video në YouTube, shfaqjen tuaj të preferuar ose duke dëgjuar një playlist të shkëlqyer, do të përjetoni audio me cilësi premium.

Samsung ka bashkëpunuar me YouTube dhe Spotify, në mënyrë që të mund të merrni edhe më shumë nga aplikacionet tuaja të preferuara në gamën Galaxy. Përdoruesit e Galaxy Tab S6 Lite mund të shijojnë video pa reklama në YouTube, aftësinë për të shkarkuar dhe parë video offline dhe akses falas në YouTube Music dhe YouTube Kids me YouTube Premium për 4 muaj.

Lexo: Komisioni Europian hap thirrjet për hakatonin BE vs Virus

Spotify integrohet pa probleme në ndërfaqen e përdoruesit të Galaxy Tab S6 Lite, kështu që ju lehtësisht mund të kërkoni muzikë dhe podcast-e, ose madje mund të vendosni këngën tuaj të preferuar si alarmin tuaj. Galaxy Tab S6 Lite gjithashtu mund të lidhet pa tela me konfigurimin e altoparlantëve tuaj në shtëpi, kështu që ju mund të luani playlist-at tuaja të preferuar nga Spotify në një pajisje tjetër ose altoparlant rreth shtëpisë tuaj, duke i kontrolluar të gjitha nga tableti juaj.

Eksperienca Galaxy në shtëpi:

Vendoseni Galaxy Tab S6 Lite në zemër të shtëpisë tuaj për të qëndruar produktiv dhe të organizuar. Ju mund të bëni thirrje, të dërgoni dhe të merrni mesazhe përmes llogarisë tuaj Samsung në tabletin tuaj, edhe kur smartphone juaj është në një dhomë tjetër, ose të qëndroni të lidhur me miqtë dhe kolegët tuaj duke përdorur thirrjet me video Google Duo në Galaxy Tab S6 Lite. Përdorni ekranin e përmirësuar të Daily Board për të kontrolluar muzikën, për të parë kalendarin tuaj, për të kontrolluar motin dhe për të shkruar shënime dhe kujtime të shpejta. Karakteristikat dhe aftësitë e reja të Bixby si Bixby Voice, Bixby Vision dhe Bixby Routines gjithashtu do të rrisin përvojën tuaj të përgjithshme të produktivitetit dhe argëtimit.

Galaxy Tab S6 Lite është një pajisje që mund të përdoret nga e gjithë familja. Me Samsung Kids, mund të vendosni pagesa të lejuara ditore, të kufizoni qasjen në disa aplikacione dhe t’i prezantoni fëmijëve tuaj botën dixhitale në mënyrë të sigurtë me një gamë aplikacionesh dhe lojërash tërheqëse dhe shumëngjyrëshe për të mësuar.

Lexo: Edvin Libohova: Të aplikohen gjoba automatike për automjetet e pasiguruara

Rreth Samsung Electronics:

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjikedhe LED. Për të rejat më të fundit, vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale