Konferenca e biznesit Global Woman vjen sërish në Tiranë


Pas suksesit të Global Woman Summit në Londër, në muajin Korrik 2019 Global Woman paraqet: Konferencën e Biznesit Global Woman që do të zhvillohet në Tiranë në datat 2-3 Shtator 2019, në hotel Plaza.

Femra sipërmarrëse globale po bëjnë vizitën e tyre të parë në Shqipëri për të folur për rrugëtimin e tyre.

Ky event është i projektuar për t’ju ndihmuar që të rriteni si femra, duke pasur vetëbesim dhe për të fuqizuar veten përmes fitimit të lirisë financiare për të jetuar jetën që doni. Global Woman është në një mision për të inkurajuar femrat që të bëhen bashkë dhe të luajnë një rol në ndërtimin dhe fuqizimin e vetes për të qenë lidere në biznes, sipërmarrjet sociale dhe komunitetet e tyre. Ky event do të na ndihmojë të gjithëve që të besojmë në vlerat femërore që ndajnë femrat dhe meshkujt dhe nevojën për ta bërë këtë botë më të barabartë, humane dhe të qëndrueshme. Gjatë eventit do të bëhen bashkë folëset dhe lideret më të suksesshme të cilat po ripërcaktojnë rrugët për pushtet – në biznes, në komunite dhe në çështjet sociale që ato përkrahin.

Forumi i Biznesit Global Woman do t’ju frymëzojë, inkurajojë dhe fuqizojë për të arritur pasuri, shëndet dhe sukses më të madh, pa marrë parasysh prejardhjen apo moshën tuaj dhe për të marrë masat dhe përgjegjësinë për jetën tuaj. Më 2 shtator do ju jepen mjete dhe vetëbesim për t’ju fuqizuar lirinë financiare, si dhe guximin për të krijuar, filluar ose ndërtuar biznesin tuaj, ose për ta çuar atë në nivelin e ardhshëm. Folëset në këtë event janë të gjitha sipërmarrëse dhe udhëheqëse, të cilat janë të apasionuara për fushën e tyre të ekspertizës dhe janë të lumtura për të ndarë këshilla dhe teknika cilësore për rritjen dhe fuqizimin tuaj.

Çfarë e bën Global Woman një event ndryshe dhe kaq të veçantë?

Global Woman është rrjeti më i madh dhe më i shpejtë në rritje për gratë në Europë, që lidhin dhe ndërtojnë bashkëpunime të mëdha, me një ngrohtësi, bujari shpirtërore dhe ndjeshmëri, të udhëhequr dhe të inkurajuar nga themeluesja Mirela Sula. Besimi dhe parimi kryesor është se ne të gjithë kemi talente dhe aftësi, pavarësisht nga kombësia, feja apo nga kemi ardhur, por si gra në një botë që ende dominon më së shumti nga meshkujt, ne të gjithë kemi nevojë për besimin, vetëbesimin, njohuri dhe vullnet për të arritur suksesin, për ta bërë atë të ndodhë! Ky do të jetë një event ku ju jo thjesht do të uleni, të dëgjoni dhe të mësoni, por do të jetë një mundësi për të krijuar miqësi të gjata dhe bashkëpunime të suksesshme biznesi.

Lexoni: Themeluesja e “Global Woman”, Mirela Sula pjesë e listës së 100 njerëzve më frymëzues në botë

Pas konferencës, të Hënën më 2 shtator gjithashtu do të lançohet Global Woman Club Albania, e cila do të fillojë në orën 18:00 dhe do të vazhdojë deri në orën 21:30

Për të mësuar se çfarë duhet të prisni nga Konferenca e Biznesit Global Woman në Tiranë klikoni këtu.

Ky event dy ditor është mundësia juaj prandaj nuk duhet humbur, pasi mund të jetë investimi më i madh që do të bëni ndonjëherë në jetën tuaj.

Për më shumë informacion dhe për të blerë biletën tuaj klikoni KËTU!

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale