Këto çifte “karrieriste” ndajnë eksperiencën e tyre për një marrëdhënie të shëndetshme


Të dy partnerët ambiciozë?

Suksesi, tregon shkenca, është zakonisht një ndërmarrje e përbashkët. Të martohesh me personin e duhur rrit në mënyrë të matshme shanset për të qenë i suksesshëm. Mbase kjo ishte aryseja e shprehjes së famshme të Sheryl Sandberg, “zgjedhja më e rëndësishme në karrierën tënde është se me cilin person tё martohesh.”

Por po sikur martesa të jetë rruga me “dy korsi” ku të dy partnerët kërkojnë të arrijnë gjëra të mëdhaja profesionalisht, dhe të dy partnerët të kenë nevojë për gjysmën tjetër mbështetëse dhe të qëndrueshme që të kujdesen për mbarëvajtjen e gjërave në shtëpi? Si mund të funksionojë në këto raste?

Organizata e shkollës së biznesit të Stanfordit, ‘Woman in Management’ kohët e fundit ka ftuar çifte të ndryshme në kampus për të ndarë eksperiencën e tyre, duke ofruar këshilla për profesionistët më të rinj, të cilët po mundohen të ndërtojnë një jetë bashkë, në të cilën të dyja palët ‘luftojnë’ për të qëndruar me këmbë në tokë. Ja 3 top këshillat:

1. Jini fleksibël

T’u qëndroni besnikë stereotipeve gjinorë apo planeve fikse thjesht nuk funksionon kur mbani parasysh se keni dy karriera të cilat kanë kërkesa të larta. “Nuk ka të bëjë me faktin se cili do lajë enët dhe cili rrobat,” thotë Venture Capitalist Ed Ëilson, bashkëshortja e të cilit punon në fushën e lojërave ‘mobile’ në event. “Lidhet më shumë me faktin se cili do të ketë javën më të vështirë? Kush ka për të qëndruar më vonë në punë?” Cilido partner që ka më pak punë, do të relaksohet më shumë.

2. Ndryshoni mendjen nëse doni

Fleksibiliteti nuk është thjesht i rëndësishëm në jetën e përditshme. Është i rëndësishëm të mos ngecësh në një zakon mendor kur bëhet fjalë për zgjedhje madhore. Vendimet rreth faktit se si të menaxhosh karrierën tënde dhe familjen tënde nuk do të cënohen, edhe pse kur i bën ato duken shumë të vështira. Amanda Raden, e cila është pjesë e një çifti që punon në Google, shpjegoi në event se ajo ndihej jashtëzakonisht nën presion nëse duhet ta ngadalësonte hapin e saj në karrierë pasi lindi fëmijën e parë. Ajo zgjodhi të merrte një hap prapa dhe më pas t’i rikthehej karrierës me po të njëjtat mundime të mëparshme. Nuk është ndonjë problem i madh, ju mund ta bëni këtë, e ka siguruar ajo audiencën.

“Ndjeja se duhet të mërrja një vendim të madh në atë kohë,” ka thënë ajo, “por realiteti është se vendimet gjithmonë mund të ndryshojnë. Ti mund të ndryshosh gjithmonë punët ose të vendosësh se do të bësh diçka tjetër. Nuk është vendimi tipik që duhet ta bësh fill pas lindjes së fëmijës së parë.”

3. Jepini nuanca lidhjes suaj

Kur jeni shumë të zënë është e lehtë të lejosh mërzitjet dhe problemet e vogla të marrëdhënieve të futen në jetën tuaj, por panelistët e këtij fjalimi Justin Hilton dhe Pascal Millaire paralajmëruan çiftet që të mos vetëkënaqen sepse problemet përkeqësohen. Pavarësisht marrëdhënies së fortë, çifti bën seanca të rregullta terapie nëpërmjet Skype. “Ne e bëjmë pothuajse çdo javë dhe me shumë mundësi do ta bëjmë edhe dekadën e ardhshme,” ka thënë Millaire, i cili është një drejtor në industrinë e sigurimeve.

 

/Shkruar nga Jessica Stillman dhe publikuar nga Inc.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale