Këshilla për punësimin nga Bill Gates, Steve Jobs dhe Warren Buffett


Duke u përballur me kompanitë tradicionale me tulla-&-llaç që mbajnë peng njerëzit në zyrat e tyre, Bill Gates dha një këshillë të vlefshme disa vite më parë:

“Gara për të punësuar më të mirin do të rritet në vitet në vazhdim. Kompanitë që u japin më shumë fleksibilitet punonjësve do të kenë përparësi në këtë garë.”

Shumë kompani që praktikojnë një filozofi të vjetër nuk janë të afta të përshtaten me këtë kërkesë nga punonjësit e rinj. Dhe në këtë mënyrë ata po humbasin talentet e mira që japin rezultat edhe për shkak të punës me kohë të pjesshme.

FlexJobs, shërbimi për listimin e punëve në distanë, ka kryer një studim për të theksuar se e ardhmja e punës është puna në distancë.

Ja cilat ishin rezultatet e studimit të kryer:

  • 84% duan më shumë balancë jetë-punë.
  • 67% tregojnë se familja është arsyeja për një punë fleksibël.
  • 60% duan të kursejnë më shumë kohë.
  • 49% duan të kursejnë para.
  • 48% duan të largojnë stresin.
  • 85% duan të komandojnë 100% të kohës.
  • 54% duan të bëjnë një punë fleksibël apo ta zgjedhin vetë orarin.

Këshilla e Steve Jobs

Jobs zgjidhte të punësonte njerëz të mprehtë. Nuk i pengonte me kërkesa, por u ofronte një dhomë ku ata mund të ndërtonin gjëra të mëdha.

Jobs shprehej se përsa kohë njerëzve të mençur u jepen burimet, autonomia, fleksibiliteti për ta bërë punën siç ata duan, atëherë ata nuk kanë nevojë të menaxhohen. Sapo ata të kuptojnë detyrën e tyre, e zgjedhin vetë se si do ta bëjnë atë.

Këshilla e Warren Buffett

Miliarderi Warren Buffett, kryetar dhe CEO i Berkshire Hathaway, ka jetuar sipas disa vlerave dhe parimeve që e kanë ndihmuar të ketë një sukses të pabesueshëm. Ja çfarë thotë ai për punësimin e njerëzve të duhur në kompani:

“Dikush më ka thënë njëherë, se kur kërkon të punësosh njerëz të rinj shiko këto tre cilësi: integritetin, inteligjencën dhe energjinë. Nëse nuk kanë të parën, dy të tjerat do të të vrasin. Dhe është e vërtetë. Nëse punëson dikë pa integritet, do të përballeni me dikë jo të zgjuar dhe dembel.”

Mbi të gjitha, ju nevojiten punonjës që kanë njohuri.  Energjia është një karburant që nxit pasionin dhe motivimin.

Por mungesa e integritetit? Ajo nuk negociohet.

Përfundimisht, punësimi i njerëzve me integritet i drejtohet edhe lidershipit. Një person që ecën krah për krah me integritetin përfundimisht bëhet një model i cili urdhëron respekt dhe ushtron ndikim të madh. Këta janë lloji i drejtuesve që njerëzit dëshirojnë dhe të cilët  promovohen në role drejtuese.

INC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale