Jennifer Lopez është shembull për gratë që duan t'i investojnë paratë e tyre

Jennifer Lopez është shembull për gratë që duan t’i investojnë paratë e tyre


Investimi është një nga mënyrat më të mira për të fituar para. Por mund të jetë një biznes me rrezik.

Studimet tregojnë se burrat janë shumë më të gatshëm të merren me investime. Kur bëhet fjalë për para, burrat rrezikojnë më shumë se gratë, dhe kanë fituar reputacionin si guximtarë financiarë.

Gratë, nga ana tjetër, janë më të prirura ta luajnë lojën të sigurta, duke krijuar një hendek të investimeve gjinore.

Por ka edhe gra, të cilat janë të gatshme të ndërmarrin rrezikun e duhur. Njëra prej tyre është Jennifer Lopez.

Lopez fitoi 47 milionë dollarë vetëm në vitin 2018 me të ardhurat nga albumet e saj, nga aktrimi dhe rezidenca e saj në Las Vegas. Tani ajo po shton një rrjedhë tjetër të të ardhurave përmes investimeve.

Për gratë që dëshirojnë të provojnë botën e investimeve, ka shumë për të mësuar nga Jeniffer Lopez, edhe nëse nuk keni kapitalin e saj:

  • Investoni në fusha të ndryshme. Investimet e Lopez përfshijnë pasuritë e patundshme deri tek fusha e fintech.
  • Investoni në bizneset në të cilat keni besim.
  • Përqendrohuni në bizneset ku ka kapacitet.

Më e rëndësishmja është të filloni, sepse çdo investim mbart ndonjë rrezik të humbjes financiare.

Forbes

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0