Ja çfarë duhet të bëni kur doni t'iu kthehen paratë për një aplikacion të blerë - Business Magazine Albania

Ja çfarë duhet të bëni kur doni t’iu kthehen paratë për një aplikacion të blerë


Të gjithëve na ka ndodhur që të bëjmë blerje të gabuara online. Me sende fizike, ne marrim paratë mbrapsht për një blerje të gabuar thjesht duke e kthyer produktin mbrapsht në dyqan.

Por si mund të kthejmë një produkt dixhital.

Më poshtë është shpjeguar sesi të merrni paratë mbrapsht për një aplikacion që keni blerë.

Aplikacionin mund ta keni blerë gabimisht ose ndoshta pas blerjes aplikacioni nuk ka funksionuar siç keni dashur ju, ose ndoshta keni paguar për pagesa brenda aplikacioneve që s’keni dashur.

Ju mund të merrni paratë mbrapsht brenda dy orësh që keni bërë blerjen duke ndjekur këto hapa:

1.Hapni Google Play Store

2.Shtypni mbi tre vijat horizontale në të majtë lart për të hapur menunë

3.Zgjidhni Account>Order History

4.Gjeni aplikacionin që doni të çinstaloni dhe paratë tuaja do të kthehen

5.Ju do të merrni një e-mail ku ju tregohet për kthimin e parave.

Nëse kanë kaluar më shumë se 2 orë po prapë brenda 48 orëve të blerjes, atehere ju mund t’i merrni paratë mbrapsht ndërmjet browserit tuaj. Sigurohuni që jeni futur në llogarinë e Google dhe klikoni mbi këtë LINK ku duhet të plotësoni një formular.
Nëse kanë kaluar më shumë se dy ditë atëherë duhet të shkoni drejt e te zhvilluesi e të kërkoni një kthim parash.

1.Hapni Google Play Store

2.Shtypni mbi tre vijat horizontale në të majtë lart për të hapur menunë

3.Zgjidhni Account>Order History

4.Gjeni aplikacionin që doni të çinstaloni dhe shtypni View

5.Zbrisni poshtë në seksionin e Developer në fund dhe zgjidhni Send E-mail

6.Shpejgoni se pse doni një kthim parash

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0