Internet Explorer/ Shfletuesi historik i Microsoft mbyllet përgjithmonë - Business Magazine Albania

Internet Explorer/ Shfletuesi historik i Microsoft mbyllet përgjithmonë

Pas  afro 20 vitesh shërbim, kompania eRedmond është mbyllur përgjithmonë Internet Explorer, shfletuesi më i përdorur në botë për një dekadë.

Aktiv që nga viti 1995, Window95 me versionin 1, ishte protagonist i dy “luftërave të broswer“, duke humbur në betejën e fundit sidomos me Mozilla Firefox, një multiplatformë moderne. Nuk ka më përditësime që nga qershori 2022, tani e tutje kush do të klikojë në ikonën eExplorer do të ridrejtohet në një faqe të Microsoft Edge, shfletuesi aktual i parazgjedhur i aktivizuar Microsoft.

IE është mbyllur sipas një logjike që bashkon të gjitha kompanitë e softuerit në botë në fakt, shtëpitë e softuerit nuk mund të mbajnë mbështetje aktive për të gjitha produktet e tyre, përgjithmonë sepse do të kushtonte shumë. Për më tepër, IE ka kohë që është braktisur nga përdoruesit fillimisht, dhe për këtë arsye është një veprim i arsyeshëm strategjik. Fundi i një epoke të vërtetë për të gjithë përdoruesit e internetit të orës së parë. stylemania

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0